W dniach 5 – 10.05.2022r. nauczyciele: Iwona Kapela, Wojciech Stanek i Justyna Kutyła uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym w Słowenii. Spotkanie obejmowało opracowanie programu, szlaków w Alpach Julijskich oraz sprawdzenie miejsc, do których w sierpniu 2023 roku wyjadą nasi uczniowie. Wspólnie z naszymi partnerami ze Słowenii i Rumunii opracowaliśmy mapy cyfrowe i omówiliśmy szczegóły dalszej współpracy.
Dzień I- nauczyciele z wyżej wymienionych krajów odbyli inauguracyjne spotkanie w stolicy Słowenii – Ljublanie. Celem meetingu była integracja i zaznajomienie się z aplikacjami wykorzystywanymi do tworzenia map cyfrowych, wspólnie zaprogramowanie tras wycieczek pieszych realizowanych podczas wyjazdu oraz planowanie tras dla uczniów.
Dzień II- przejazd do miejscowości Savica ( miejscowość u podnóża Alp Julijskich) i z pełnym ekwipunkiem przejście do schroniska Dom na Komni (1520m n.p.m.). Trasa bardzo wymagająca w warunkach zimowych i grubej pokrywie śnieżnej. Wieczorem omówienie zasad tworzenia fotorelacji górskich, map cyfrowych z wykorzystaniem aplikacji turystycznych – szkolenie.
Dzień III- wycieczka piesza do Koca pod Bogatonem (Alpy Julijske). Wieczorem omówienie zasad tworzenia fotorelacji górskich, map cyfrowych z wykorzystaniem aplikacji turystycznych – szkolenie.
Dzień IV- spacer wąwozem Mostnca oraz wejście do doliny Voje. Wieczorem omówienie zasad tworzenia fotorelacji górskich, map cyfrowych z wykorzystaniem aplikacji turystycznych – szkolenie.
Dzień V- podsumowanie wyprawy, dyskusja i prezentacja map cyfrowych i fotorelacji z wędrówek górskich zmontowanych przez uczestników podczas wypraw. Powrót do domu.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszego szkolenia.
W dniach 2 – 6.06.2022r nauczyciele: Justyna Kutyła, Natalia Handzlik i Ewa Wykręt uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym, spotkanie odbyło się w Cluj Napoca- mieście położonym w północno-zachodniej Rumunii, na Wyżynie Transylwańskiej. Wspomniane miasto jest historyczną stolicą Siedmiogrodu. Rozmowy partnerów (Polska, Rumunia i Słowenia) dotyczyły opracowania programu, szlaków w oraz sprawdzenie miejsc, do których w wakcje 2023 roku wyjadą nasi uczniowie. Opracowaliśmy mapy cyfrowe i omówiliśmy szczegóły dalszej współpracy.
Dzień I– nauczyciele z wyżej wymienionych krajów odbyli inauguracyjne spotkanie w mieście Cluj Napoca. Celem meetingu była integracja i poznanie metod nauczania dotyczących projekcji filmów podczas wycieczek górskich (nocleg w Cluj)
Dzień II– start w miejscowości Rimetea (wioska wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, 60km od Cluj), przejście szlakiem na Świętą Skałę Szeklera (1128m) oraz spacer do Twierdzy Coltesi, z której rozpościera się piękny widok na malowniczą wioskę Rimetea. Nocleg w schronisku w miejscowości: Salciua de Jos.
Dzień III– 6-scio godzinny trekking po imponującym rezerwacie Scarita Belioara. Obejmuje on spektakularne formacje skalne i jaskinie. Skaliste szczyty wznoszą się tutaj na wysokość często przekraczającą 1300 m. Nocleg w schronisku w miejscowości: Salciua de Jos.
Dzień IV-trekking przez wąwóz Turzii Gorges- tu odbył się fascynujący spacer po wiszących nad rzeką kładkach, w otoczeniu monumentalnych skał oraz tajemniczych jaskiń. Powrót do Cluj Napoca, spacer po przepięknym, bogatym w atrakcje turystyczne mieście uniwersyteckim.
Dzień V– podsumowanie wyprawy, dyskusja i prezentacja projekcji filmowych zmontowanych przez uczestników podczas wyprawy. Powrót do domu.
Rumunia to piękny kraj…. Uczniowie – jest o co powalczyć!