Z radością informujemy, że zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, policealnych i pomaturalnych osiągając najwyższy wskaźnik aktywności szkoły, czyli w roku szkolnym 2022/2023 oddaliśmy największą ilość krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia. Wskaźnik obliczono według danych o liczbie pełnoletnich uczniów w szkole na dzień 31.05.2023 r. z uwzględnieniem maturzystów trwającego roku szkolnego.

„Młoda Krew Ratuje Życie” jest to turniej skierowany do uczniów szkół średnich, policealnych, pomaturalnych oraz uczelni wyższych. Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, a także zachęcenie młodzieży do wstąpienia do grup honorowych dawców krwi.

Dzięki turniejowi możliwe jest promowanie honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych, zintegrowanie szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych oraz wzmocnienie działalności Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

Krewniacy Kotarbina jeszcze raz gorąco Wam GRATULUJEMY! To dzięki Waszej bezinteresownej pomocy ratujemy ludzie życie i osiągamy sukcesy. Odsyłam Was do strony Małopolskiego Oddziału Okręgowego  PCK w Krakowie, na której znajdziecie oficjalne wyniki  http://pck.malopolska.pl/roztrzygniecie-xx-edycji-turnieju-mloda-krew-ratuje-zycie/

Do zobaczenia 13 grudnia na kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa „Krewniacy Kotarbina” w naszej szkole.

Opiekun MKHDK PCK Katarzyna Kocemba