14 grudnia 5en i 5dn oraz opiekunowie: p. Iwona Kapela, p. Beata Kowalczyk, p. Aneta Rup, p. Dariusz Dubel wyruszyli na wycieczkę, by poczuć magię świąt na czarującym Wiedeńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

U schyłku dnia czerń rozświetliły imponujące, mieniące się dekoracje oraz iluminacje świąteczne, podziwiając je, przechadzaliśmy po kiermaszach z rzemiosłem artystycznym i austriackimi wyrobami kulinarnymi. Otoczeni zapachem wypieków, kandyzowanych owoców, ponczu, grzanego wina i w tej urokliwej, bajecznej retro scenerii z diabelskim młynem, karuzelą, torem łyżwiarskim, zauroczeni nastrojową muzyką po prostu pozwoliliśmy sobie na chwilę się oderwać od ponurej rzeczywistości i beztrosko zanurzyć w tej filmowej, romantycznej atmosferze.

Lecz zanim zapadł zmrok spacerując wraz z przewodniczką, zwiedziliśmy: Parlament, Ratusz Miejski, Ogród Różany z pomnikiem Sisi, Nowy Hofburg, Kościół Augustianów, Katedrę św. Szczepana, Bibliotekę Narodową oraz lepiej poznaliśmy sylwetkę legendarnej monarchini podczas wizyty w Muzeum Sisi.
Pomimo mroźnej pogody i zmęczenia wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Emilia Mazgaj kl.5en