Zapraszamy na kolejną, wielką akcję  krwiodawstwa, pod hasłem  Krewniacy Kotarbina. Podarujmy cząstkę siebie 24  marca 2021  (środa),  w godzinach  od 9.00 do 13.00 w CKZiU  (KOTARBIN), ul. Starowiejska 22a, odbędzie  się AKCJA  HONOROWEGO  KRWIODAWSTWA. …to już 40 lat, odkąd młodzież Kotarbina oddaje krew…

Ta akcja jest szczególnie wyjątkowa, gdyż  tę zbiórkę krwi  dedykujemy dwóm  dzielnym wojownikom.  13 letni  Filip i 6 letni Witek, to chłopcy którzy zmagają się z  ciężkimi chorobami nowotworowymi, a ich los jest nam szczególnie bliski gdyż obaj pochodzą z okolic Andrychowa. Po każdej chemioterapii potrzebna jest dla nich krew, a jak wiadomo szpitale borykają się obecnie z jej wielkim brakiem.

Dawcą  może  zostać  każda zdrowa  osoba: w wieku  od  18  –  65  lat o masie  ciała  przynajmniej  50 kg,  która nie spożywała alkoholu w danym dniu i w dniu poprzedzającym oddanie

Aby  oddać  krew  należy:

  • wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi
  • zjeść rano lekkostrawny posiłek
  • zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL

Osobie która została zarejestrowana i oddała krew bezpłatnie, przysługuje tytuł „Honorowego  dawcy  krwi” i min:

  • może uzyskać bezpłatne wyniki swoich badań laboratoryjnych
    przysługuje dzień wolny od pracy i nauki w dniu donacji

Każdy  krewniak Kotarbina, który odda krew w dniu następnym tj. czwartek, jest zwolniony z odpytywania, gdyż jest „BOHATEREM  SZKOŁY”, również  we czwartek  wśród osób które oddały krew zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody niespodzianki ufundowane przez  Radę Rodziców przy CKZiU w Andrychowie.

Akcja ta odbędzie się w szczególnie zaostrzonym reżimie sanitarnym, tak aby każdy z Was czuł się bezpiecznie. Każda klasa otrzyma wcześniej informację z godziną zgłoszenia.

Zapraszamy również osoby spoza szkoły, wszystkich sympatyków Kotarbina, którzy chcą podzielić się cząstką siebie. Zgłoszenia do p. Moniki  Górkiewicz i p. Katarzyny Kocemby drogą elektroniczną przez dziennik UONET lub osobiście. (Imię Nazwisko i klasa)