W czwartek, 10.11. br.,w naszej szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Tradycyjnie w Kotarbinie odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej – dziękujemy Wam, droga Młodzieży, Waszym Wychowawcom i osobom Was wspomagającym za pracę włożoną w przygotowanie występów. Dzięki Wam przeżyliśmy chwile wzruszeń, melancholii, ale i radości. Z pewnością też odkryliśmy wiele talentów muzycznych. Pięknie wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, odśpiewany wraz z całą Polską o godz. 11.11. w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Zapłonęło także tradycyjne ognisko. 

Szkolne obchody Święta dały okazję do uświadomienia sobie, że należy się cieszyć z wolności wywalczonej przez naszych przodków, ale też istnieje potrzeba rozmyślania o współczesnych formach patriotyzmu, co zrealizowaliście także tworząc kolaże (wyniki w tej kategorii w przyszłym tygodniu).

Jury miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców, bowiem każde wystąpienie zasługiwało z jakiegoś względu na wyróżnienie: jeśli nie z powodu walorów artystycznych, to z racji prezentowanej jedności i mocy wykonania. Wszystkim gratulujemy!

Wyniki w Konkursie Piosenki Patriotycznej

– I miejsce: Klasa 1en

– II miejsce: Klasa 1tn

– III miejsce ex aequo – Klasy: 1fn, 2btn, 2en

Przyznano także 3 wyróżnienia – Klasom: 1bfn, 3an i 3etn.

Dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości: członkom Jury, Panu Wojciechowi Stankowi za pracę przy transmisji obrazu z sali, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, Kubie Brzeskiemu i Kamilowi Mikołajkowi za obsługę nagłośnienia, obsłudze medialnej – Pani Agnieszce Perończyk-Adamek wraz z Klasą 2fn, Paniom i Panom z obsługi i administracji.

M.Latała, B.Polak