25 listopada 2022 r. wolontariusze wraz z opiekunami z CKZiU Andrychów uczestniczyli w niezwykłym kulturalnym wydarzeniu w Galerii  Szyb Wilson. Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta Van Gogha zagościła po Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto, Las Vegas, Dubaju, Berlinie czy Paryżu do Katowic.

Van Gogh Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

Wyjazd miał charakter integracyjny i odbył się dzięki naszej współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej „Promyczek”.
Nasi uczniowie razem z niepełnosprawnymi podopieczymi WTZ zwiedzali wystawę w Galerii Szyb Wilson oraz spacerowali uliczkami zabytkowego Nikiszowca.