Corocznie w styczniu Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłasza ranking szkół średnich. Pod uwagę brane są wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, wyniki egzaminów zawodowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach. Rankingi prowadzone są w kategoriach liceów oraz techników.

Jesteśmy wielce zaszczyceni, iż w tegorocznym rankingu nasze Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego uplasowało się na 29 miejscu w Małopolsce i 176 w rankingu głównym w Polsce, otrzymując znak jakości „srebrnej szkoły”. To najlepszy wynik naszej szkoły w historii rankingu. Poprawiliśmy lokatę o 27 pozycji z 56 miejsca w 2020r. w Małopolsce.
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Gratuluję wszystkim tego osiągnięcia, to niesamowite wyróżnienie, to Wasza zasługa. Pomimo trudnych warunków związanych z nauczaniem na odległość- daliśmy radę. Jesteśmy skuteczni i efektywni!
To jednak nam nie wystarczy! Nie spoczywamy na laurach, działamy i pracujemy dalej

W końcu: Dobra szkoła = Dobry zawód = Lepsza przyszłość
Chodź do Kotarbina! Dołącz do najlepszych!

Pozostałe szkoły średnie z Andrychowa uzyskały następujące wyniki:
I LO w Andrychowie im. Marii Skłodowskiej-Curie 41 w Małopolsce oraz 424 w Polsce
Technikum nr 2 im. Św Jadwigi Królowej 59 w Małopolsce 339 w Polsce.
Więcej znajdziesz pod linkami: https://2021.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-malopolski oraz https://2021.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-malopolski
Dyrektor CKZiU -Tomasz Bizoń