W dniu 21.10 uczniowie klasy 2fn i 3fn technik reklamy udali się w do Bielska-Białej na wycieczkę dydaktyczną w ramach przedmiotu pracownia fotografii i multimediów. Celem było zwiedzenie wystaw prezentowanych na niezwykle cenionym 9 Foto Art Festiwalu im. A. Baturo będącego biennale fotografii światowej.

Na festiwalu prezentowano wystawy renomowanych artystów fotografików z Europy, Ameryki i Azji, które zajęły największe sale wystawowe w galeriach sztuki i instytucjach kultury stolicy Podbeskidzia. Wszystkie wystawy były prezentowane w Polsce po raz pierwszy.

Młodzież naszej szkoły podziwiała m. in. wystawy: Gallenkus (Równoległe, dziecięce światy), Chamorro („Jezus Chrystus Iberyjski. Obrzędowość religijna Półwyspu w obiektywie”), Petersen (Pamiętnik z miasta), Senigalliesi (Efekty uboczne), Hannes (Ogród rozkoszy),  Grarup (I potem nastała cisza), Coigny („Poza cieniem”), Schels (Homozwierz), Fauntleroy (Linia brzegowa; Żywioły), Suschitzky (W ciągłym biegu), Segal (Archeologia natychmiastowa; Kultura żywności i marnotrawstwa.), Gola (Tacy byliśmy), Tesinsky (Życie jest dobre), Tomek Sikora (Obrazy na nowo odkryte), No Borders Award (plenerowa wystawa grupowa).

Podczas wycieczki młodzież miała za zadanie wypełnienie karty pracy składającej się z 10 pytań oraz opisaniu, podczas drogi powrotnej pociągiem, wybranej wystawy w minimum pięciu zdaniach.

Opiekę nad młodzieżą pełniły panie: Bożena Polak i Katarzyna Kocemba. Kierownikiem wycieczki był pan Wojciech Stanek, który wspólnie z panią Agnieszką Perończyk-Adamek był inicjatorem wyjazdu.