W dniach 14-16 września 2022 r. (środa-piątek) klasa 4tn oraz 4sn wraz z opiekunami Justyną Kutyła, Anną Oleksy, Wojciechem Stankiem oraz księdzem Wojciechem Medwidem, wybrały się na wycieczkę szkolną do stolicy Austrii, czyli Wiednia.

Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się w Miejscowości Skalni Mlyn w Czechach, aby zwiedzić najpiękniejszą z jaskiń Morawskiego Krasu – PUNKEVNI. Pomimo deszczowej pogody wybraliśmy się na spacer podziemnymi Korytarzami do największej i najsłynniejszej
w Czechach Przepaści Macochy oraz rejs podziemną rzeką Punkvą.
W drugim dniu mieliśmy przyjemność zwiedzać m.in Pałac Belweder, przejazd słynnym objazdem zwanym Ring z którego mogliśmy zobaczyć Ratusz, Parlament oraz Operę. Odwiedziliśmy katedrę św. Szczepana, zimową rezydencję Habsburgów oraz Muzeum Historii Naturalnej. Ostatnim punktem drugiego dnia wycieczki była wizyta na wzgórzu Kahlenberg.
Trzeciego dnia mogliśmy zobaczyć Pałac Schoenbrunn oraz jego niesamowite ogrody. Naszą wizytę w Wiedniu zakończyliśmy w centrum zabawy i rozrywki, czyli Prater.

Pomimo deszczowej pogody, wycieczka była udana. Będziemy mile wspominać ten czas:).  Mamy nadzieję, że kolejny wyjazd przyniesie nam niezapomniane wrażenia.

Uczniowie klasy 4sn i 4 tn