Święta, święta i po świętach, które większości z nas kojarzą się z  błogim czasem spędzanym w rodzinnym gronie.

Jednocześnie grudzień jest gorącym okresem – nierzadko zamiast wyciszać się przed nadchodzącymi Świętami i końcówką roku, biegamy po galeriach handlowych i supermarketach w poszukiwaniu ostatnich prezentów, gubiąc po drodze prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Są jednak ludzie, którym nie trzeba przypominać, że pomoc można realizować na różne sposoby i że jest ona szczególnie cenna właśnie w okresie świątecznym. Uczniowie z naszego Centrum przez cały grudzień byli zaangażowani w pomoc  Św. Mikołajowi.

2 grudnia: nasze Elfy czyli Emilia Lisicka, Magdalena Zawierucha, Aleksandra Pawińska  z 1tn, Emilia Janosz z 1sn oraz Magdalena Tomska i Agatka Lachendro z 2en w pocie czoła pakowały tysiące prezentów dla podopiecznych Fundacji Promyczek by 5,6 i 8 grudnia ekipa Św. Mikołaja czyli Szymon Noga, Zosia Walczak, Magdalena Skowron, Patrycja Micorek z 3bfn oraz Kinga Mikołajek zeszłoroczna absolwentka, wręczyła wyczekiwane przez dzieci prezenty.

3 i 10 grudnia: Jakub Krupnik (kolejny wspaniały absolwent, który ukończył szkołę w 2022 r. ale nie zakończył współpracy ze szkołą), Jakub Majdak 4en i Julia Majdak 1fn w towarzystwie personelu medycznego, odwiedzili w domach małych pacjentów Hospicjum Domowego Królowej Apostołów.

Tuż przed świętami czyli 17 grudnia na Starym Tartaku Dagmara Rokowska, Eliza Szymik z 1tn oraz Maks Najbor, Franciszek Malinka i Daniel Wójcik z 1en prze całą sobotę pomagali w warsztatach sensorycznych dla rodzin z małymi dziećmi, zorganizowanych przez Fundację Promyczek.

Gorąco dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas, inicjatywę i serce, Wasza postawa daje nam nadzieję, że wokół nas są ludzie wrażliwi, empatyczni i bezinteresowni. 

Opiekunowie szkolnego wolontariatu