13 maja 2022 r. klasa 3d wzięła udział w warsztatach z programowania gier komputerowych w oparciu o silnik Construct. Zajęcia prowadził pan Jakub Prusakiewicz – trener z Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie.
Udział naszych uczniów w warsztatach był możliwy dzięki zakwalifikowaniu się drużyny z naszej szkoły na Hackathon WSEICraft 6.0, czyli 24-godzinny maraton programowania gier komputerowych, który rozpocznie się w Krakowie, w siedzibie WSEI, w najbliższy piątek (relacja wkrótce).Podczas zajęć uczniowie poznawali silnik Construct, czyli oparty na HTML5 silnik gier wideo 2D opracowany przez Scirra Ltd. Jest to narzędzie umożliwiające przede wszystkim tworzenie gier poprzez programowanie wizualne. Nasi uczniowie świetnie radzili sobie podczas zajęć, wykazując się fachowością i dużymi umiejętnościami informatycznymi. Wszyscy zaprogramowali podczas tej wyjątkowej lekcji proste gry komputerowe, a ich praca została doceniona przez prowadzącego warsztaty.

Już 20 maja (piątek) drużyna w składzie: Adrian Piznal, Jakub Filipek, Daniel Kołodziejczyk i Mateusz Pietrusa (wszyscy z  klasy 3d) weźmie udział w Hackathonie WSEICraft 6.0 w Krakowie. Powodzenia!

Jacek Stwora