O Nikoli Chmiel, z klasy teraz już 3en, i o jej pasji jaką jest taniec, pisaliśmy już wcześniej, ale tym razem wieści są niesamowite!

Nikola Chmiel, tancerka Rewii Dziecięco-Młodzieżowej „DINO” z Andrychowa, wzięła udział w projekcie o nazwie TEAM POLAND, którego celem było połączenie najlepszych tancerek z różnych zespołów w jedną grupę, która weźmie udział w polskich eliminacjach, a następnie w światowych finałach konkursu DANCE WORLD CUP.
Na wiosnę odbyły się polskie eliminacje w Krakowie. Do następnego etapu przechodziły tylko 4 prezentację z każdej kategorii, o ile osiągnęły ustalone wysokie minimum punktowe. TEAM POLAND, w którego w składzie znalazła się Nikola Chmiel, przeszedł pomyślnie ten etap.

W dniach 27 czerwca – 6 lipca w Centrum Kongresowym w Pradze (Czechy) odbył się Światowy Konkurs Taneczny Dance World Cup. W 10-cio dniowym wydarzeniu wzięło udział 9,5 tys. tancerzy z ponad 54 krajów.

to jeden z najważniejszych konkursów tanecznych na świecie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Grupa TEAM POLAND wystartowała w kategorii Show Dance i zaprezentowała choreografię pt.: „Heaven is a place on earth” autorstwa Izabeli Błędzińskiej, trenerki Szkoły Tańca D Way of Life z Tychów, której założycielka Dominika Cybulska była pomysłodawcą całego projektu TEAM POLAND.

Tancerki z grupy, której w skład wchodziła Nikola Chmiel zostały wysoko ocenione i zajęły zaszczytne 5 MIEJSCE NA ŚWIECIE !!!

Dziękujemy bardzo pani Stefanii Pikoń z Rewii Dziecięco-Młodzieżowej „DINO” za przesłany materiał oraz zdjęcia.