28 kwietnia br. – tradycyjnie w piątek – odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów, a zarazem ukończenie szkoły rocznika 2019-2023.

Czwarte klasy wraz z wychowawcami spotkali się na sali gimnastycznej Kotarbina. Program wydarzenia był bardzo bogaty, ale ten ostatni dzień szkoły powinien być wyjątkowy.

W programie  mieliśmy okazję wysłuchać wzruszających przemówień Dyrekcji szkoły i przedstawicieli młodzieży.

Uczeń klasy 4d, Adrian Piznal, otrzymał z rąk przedstawiciela Akademii WSB Kraków „Złoty indeks”. Pan Janusz Wroński odczytał też list gratulacyjny od pani rektor WSB.

Kolejnym, mocnym punktem uroczystości był spektakl przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne „Mała Scena” pod tytułem „Antygonia” Oloklesa. Scenariusz sztuki został napisany na wzór tragedii antycznej.

W rewelacyjnych rolach wystąpili uczniowie: Kamil Ossowski, Natalia Zmaczyńska, Karolina Chrapkiewicz, Zuzanna Bizoń, Magdalena Napora, Julia Majdak, Emilia Jura, Patrycja Bizoń, Aurelia Swakoń, Amelia Jura, Emilia Zawiła, Łucja Błaszczyk, Dominik Kolber, Maksymilian Najbor oraz nauczyciele: Katarzyna Kocemba, Sylwia Misiek i Olgierd Morawski.

Za reżyserię spektaklu odpowiadały panie: Krystyna Pyzio, Katarzyna Kocemba i Edyta Zwieńczak.

Po spektaklu nastąpiło rozdanie świadectw i nagród oraz wręczenie  okolicznościowych upominków przygotowanych przez młodszych kolegów z klas czwartych po szkole podstawowej.

Uczniowie klas maturalnych otrzymali bumerang, aby wspomnienia z  okresu szkoły średniej wracały do nich jak najczęściej. Pan Dyrektor przypomniał też, że wielu z naszych uczniów to dzieci absolwentów Kotarbina i wierzy, że też kolejne pokolenia w przyszłości pojawią się w naszej szkole.

Drodzy Czwartoklasiści – wszystkiego dobrego i połamania pióra na maturze.