W ubiegły poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkową osobę, pasjonata matematyki i fizyki, dr Jacka Łatkowskiego.

Nasz gość pełni funkcję Deputy Principal the British School Warsaw, od ponad 35 lat uczy matematyki i fizyki na całym świecie. Prowadził zajęcia na uniwersytetach w Oxfordzie, MIT w Bostonie czy Cambridge, a także w szkołach międzynarodowych w Monachium oraz Bonn. Jest również autorem książki “ Pre-IB Mathematics”.

Dla wybranych uczniów z naszej szkoły została zorganizowana lekcja matematyki “Równania i układy równań w zadaniach tekstowych”. Tyle tylko, że całe zajęcia wyłożone były w języku angielskim, tak jak uczy się tego w BRITISH SCHOOL WARSAW, w szkole która przygotowuje uczniów do matury międzynarodowej. Zarówno dla pedagogów naszej szkoły, jak i uczniów było to ciekawe doświadczenie. Jak potwierdzili obserwatorzy lekcji, nasi nauczyciele matematyki, uczniowie poradzili sobie świetnie z barierą językową oraz przedstawionymi zadaniami. Było to z pewnością dla nich wielkie nowe matematyczne wyzwanie.

Po zajęciach odbyło się spotkanie wykładowcy z nauczycielami matematyki oraz dyrekcją szkoły, podczas którego wymieniono się doświadczeniami w procesie nauczania matematyki na różnych poziomach.