Nasze Szkolne Koło Teatralne „Mała Scena” po raz kolejny zaprezentowało przygotowany przez siebie spektakl. Tym razem była to komedia Aleksandra Fredry pt. „Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”.
W piątek (9.06.) wystawiono tę sztukę dla społeczności szkolnej, a dzień później dla Rodziców uczniów i szerokiej publiczności, która licznie zgromadziła się w auli kościoła św. Stanisława BM.
Obsadę komedii stanowili: Jakub Seneszyn, Karolina Chrapkiewicz, Emilia Jura, Konrad Tomala i Amelia Jura. Aktorzy ci zasługują na wielkie uznanie, bo dali  prawdziwy popis swojego talentu i umiejętności, zdobywając uznanie widzów, którzy nagrodzili ich na koniec gromkimi brawami, a wcześniej żywo reagowali na rozgrywające się na scenie zabawne sytuacje i dialogi. Publiczności podobały się także barwne stroje i scenografia. 
Reżyserki i organizatorki przedstawienia, panie: Krystyna Pyzio i Katarzyna Kocemba, pragną wyrazić wielkie podziękowania księdzu proboszczowi Janowi Figurze za jego wielką życzliwość oraz gościnność  i umożliwienie wystawienia tej sztuki na scenie „dolnego kościoła”.
Dziękujemy także Jakubowi Brzeskiemu i Kamilowi Mikołajkowi za zapewnienie nagłośnienia i oświetlenia.

Pani Starosta Beata Smolec, która zaszczyciła nas obecnością na występie, zwróciła się do twórców spektaklu: „Niezmiernie się cieszę, że rozwijając swój talent, jednocześnie dbacie o to wielkie dobro, jakim jest polska kultura. Dziękując za dziś, z niecierpliwością czekam na wasze kolejne dzieła.”
Były to bardzo miłe słowa, które dają satysfakcję i mobilizują nas do dalszego działania.

Krystyna Pyzio

Dziękujemy Powiatowi Wadowickiemu za relację fotograficzną.