15.06.2023 w naszej szkole odbyło się fascynujące spotkanie z podróżnikiem- Arturem Dubisem-nauczycielem języka angielskiego w Kotarbinie.

W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas turystycznych 1tn,2btn, 3etn,4tn a tematem przewodnim prelekcji była Kuba- wyspa, którą pan Artur zwiedził w 2016 roku. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o których żadne przewodniki nas nie poinformują.

Poznaliśmy zwyczaje oraz gościnność lokalnej ludności, jak spędzają swój wolny czas, czym się zajmują na co dzień, jakie są ich zainteresowania oraz jakie wartości uznają w swoim życiu. Bardzo spodobało nam się stwierdzenie, iż dla mieszkańców Kuby najważniejsza jest rodzina oraz przyjaciele- zawsze mogą na siebie liczyć…w każdej sytuacji. Zazdrościmy im ich otwartości, radości z życia oraz optymizmu który towarzyszy im każdego dnia, mimo ciężkich warunków w jakich muszą żyć.  

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści na temat historii Kuby, faktów oraz sposobu podróżowania po tym kraju. Pan Artur wzbudził w uczestnikach spotkania chęć uprawiania turystyki aktywnej –  indywidualnej, która kładzie nacisk na wewnętrzny rozwój turysty, kontakt z ludnością lokalną oraz budowanie więzi.

Dziękujemy Panu Arturowi i czekamy na relacje z kolejnych wypraw.

Natalia Handzlik, Justyna Kutyła