We wtorek 17 października spedytorzy z klas 3sn, 5sn oraz 4sn wspólnie z nauczycielkami Małgorzatą Cieślak, Anetą Skowron i Anną Oleksy-Szczygieł wyruszyli na wycieczkę do Ostravy.

Wizytę w Republice Czeskiej uczniowie rozpoczęli od odwiedzin w Centrum Logistycznym. Obejrzeliśmy hale magazynowe budowane w systemie BTS (Bulid to suit). Projekt BTS zakłada zaprojektowanie i wykonanie budynku zgodnie z indywidualnymi wymaganiami przyszłego użytkownika. Hala magazynowa, którą oglądaliśmy znajdowała się w ostatniej fazie realizacji projektu. Kolejnym odwiedzanym miejscem był Świat Techniki w dzielnicy Ostravy Vitkovice. Jest to interaktywne centrum nauki z wieloma instalacjami prezentującymi wybrane prawa i zależności z dziedziny fizyki oraz szeroko pojętej techniki. Kompleks zajmuje powierzchnię 14 000 m 2. Powstał na terenie dawnej huty żelaza. Postindustrialny krajobraz tworzy niesamowitą scenerię. Zarówno dorośli jak i młodzież oraz dzieci znajdą tu wiele ciekawych miejsc i w sposób przystępny poznają tajniki nauki.

Ostatnim odwiedzanym miejscem był Ogród Zoologiczny w Ostravie. Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała spacerom wśród wybiegów dla zwierząt. Ostravskie Zoo jest malowniczo położone na terenie wielkiego lasu ostrawskiego i zajmuje powierzchnię prawie 92 ha. Daje możliwość obejrzenia ponad 5000 zwierząt, zarówno rodzimych jak i bardzo egzotycznych gatunków. Pełni wrażeń wróciliśmy w godzinach wieczornych do Polski.

(AS)