Poniedziałek, 3 października 2022 roku był dniem pochmurnym i deszczowym, ale nie w naszej szkole, gdzie odbyło się radosne święto ślubowania klas pierwszych i pasowania na ucznia CKZiU w Andrychowie.

Uroczystość ta odbywa się w popularnym „Kotarbinie” już od wielu lat, aczkolwiek czasach pandemicznych ceremonia ta nie mogła się odbywać w całej swojej krasie. Na szczęście w tym roku szkolnym mogliśmy znów wrócić do celebrowania tej pięknej tradycji w pełnej formie z pocztem sztandarowym, fanfarami, reprezentantami wszystkich klas pierwszych i częścią artystyczną.

    Ale po kolei: uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu złożonego z naszych „sztandarowych weteranów” czyli Patryka Mikołajczaka z klasy 4sn oraz Oli Obozy i Ali Lachendro z 4tn. Po hymnie wystąpiła absolwentka naszej szkoły pani Elżbieta Michalak w przejmującej kompozycji hiszpańskojęzycznej zatytułowanej „No hay nade mas”, a następnie dyrektor szkoły pan Tomasz Bizoń wystąpił z przejmującym i skłaniającym do refleksji pięknym przemówieniem. 

    Dalszą część uroczystości poprowadzili popularny SJ Sławomir Kruczek z klasy 4d i Maja Mrajca (pseudonim „Majra”) z klasy 4sn. Po przemowie skierowanej do pierwszoklasistów, przedstawiciele tych ostatnich w liczbie ośmiu (bo tyle mamy oddziałów z uwzględnieniem podziału na zawody) ślubowali na sztandar szkoły w oparciu o tradycyjną rotę powtarzaną u nas już od wielu pokoleń. Następnie pan dyrektor pasował każdego z reprezentantów wielkim piórem używanym tylko do tego typu uroczystości.

   W końcowej części artystycznej najpierw ponownie wystąpiła pani Elżbieta Michalak w przepięknym utworze „Cant help falling in love whit you” (moim zdanie, zrobiła to o wiele lepiej niż Elvis Presley nie mówiąc już o UB 40 ;) , po czym uczniowie naszej szkoły mogli po raz pierwszy zobaczyć znakomitą inscenizację w wykonaniu naszego Szkolnego Koła Teatralnego pod kierownictwem pani Krystyny Pyzio, pani Edyty Zwieńczak i pani Katarzyny Kocemby, która zresztą wcieliła się też w jedną z szalonych ról (jako mistrzyni drugiego planu ;) W przedstawieniu wystąpili również: Szymon Smaza z 4sn, Kamil Osowski z 3an, Jakub Seneszyn i Konrad Tomala z 4a, Zuzanna Bizoń z 2sn oraz Natalia Zmaczyńska z 2en. Był to fragment „Pani Twardowskiej” wystawiony już wcześniej w naszej szkole z okazji narodowego czytania „Ballad i romansów”.

   A cała uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami wszystkich klas pierwszych wraz z wychowawcami. Obyśmy – jak podsumował pan dyrektor – spotkali się na tej samej sali za niespełna 5 lat na rozdaniu świadectw maturalnych! 

   Na sam koniec specjalne podziękowania dla pana Marka Węglarza za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego oraz uczniów Jakuba Brzeskiego z 4fn i Kamila Mikołajka z 3sn obsługujących nagłośnienie, licznych fotoreporterów z klas reklamy przysłanych przez panią Agnieszkę Perończyk-Adamek i wychowawców klas drugich odpowiedzialnych za logistykę naszego eventu ;)

Organizatorzy: Olgierd Morawski i Sylwia Misiek :)

Fotorelacja: Aneta Płonka, Magdalena Leńczowska, Jonasz Drzewiecki, Maciej Świątek