Spółdzielnia Uczniowska działająca w naszej szkole w maju skończyła 10 lat. To w maju 2011 roku uczennice klas ekonomicznych stwierdziły, że działający w szkole prywaty sklepik nie spełnia ich oczekiwań. Chciały spróbować założyć sklepik uczniowski. Tak spróbować, bo takie były początkowe założenia. Pan Dyrektor Tomasz Bizoń zaufał tej grupce przedsiębiorczych ekonomistek oraz opiekunom i nauczycielom, którzy chętnie włączyli się w tworzenie Spółdzielni. Prowadzenie sklepiku szkolnego to główna działalność Spółdzielni, to nauka przedsiębiorczości i prowadzenia własnego biznesu w praktyce nie tylko przez ekonomistów ale także przez młodzież uczących się w innych zawodach. 10 lat Spółdzielni to nie tylko działalność sklepiku szkolnego, ale także pomoc w różnych akcjach organizowanych przez naszą szkołę. Sklepik szkolny to również miejsce spotkań towarzyskich na przerwach.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się od remontu pomieszczenia sklepiku, za którego przeprowadzenie bardzo dziękujemy.

Miło nam także poinformować, że w ubiegły piątek na spotkaniu przedstawicieli Spółdzielni Uczniowskich  z powiatu wadowickiego Pani Małgorzata Majdak znalazła się w grupie 120 osób, które otrzymały Medal 120-lecia Spółdzielni Uczniowskich. Medal został nadany przez Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

„To wielkie wyróżnienie dla mnie i motywacja do dalszej pracy społecznej. Nie byłoby jednak Medalu 120-lecia,  gdyby nie uczniowie i nauczyciele, z którymi pracowałam do tej pory i gdyby nie otwartość Pana Dyrektora na nasze, czasami niesamowite pomysły” tak nagrodę skomentowała Pani Majdak. Dodała także, że: ”W czasie pandemii Spółdzielnia  borykała się z problemami związanymi ze zbyciem nadmiaru towarów. Dzięki pracownikom i nauczycielom udało się przetrwać ten ciężki dla nas wszystkich czas. Jednakże przez prawie dwa lata zamknięcia z liczby 50 uczniów działających w Spółdzielni pozostały 3 osoby. Teraz próbujemy odbudować to co gdzieś umknęło – zapraszamy wszystkich chętnych do pracy.

 

Spółdzielnia Uczniowska