Erasmus Plus – wyjazd współfinansowany przez Unię Europejską

31.05-4.06.2023 Nasi uczniowie z klasy 2btn (Zofia Babik, Izabela Fujawa i Marta Tomiczek) i 3 etn (Natalia Matejko i Oliwia Toma) wraz z nauczycielami: Justyną Kutyłą i Natalią Handzlik wyruszyli na 5-cio dniowy trekking w pasmo górskie- Południowych Alp Wapiennych w Słowenii (Karawanki), które do złudzenia przypomina budową nasze Tatry Zachodnie.

Wyjazd był bardzo owocny w nowe doświadczenia, pokonywanie własnych słabości oraz w zawiązywanie nowych znajomości z uczniami z Rumunii oraz Słowenii. Wspólnie spędzony czas, przemierzanie trudnych odcinków i bardzo dużych przewyższeń ( przekraczających 1km) pozostanie na długo w pamięci.

Oto szczyty, które udało nam się zdobyć:

Kope, Ribnisko Jezero, Petzen – szczyt graniczny Słowacko-Austriacki(2126m npm) Ursulja Gora(1699 m npm)

Wieczorami, młodzież z Kotarbina wraz  z rówieśnikami z Rumunii i Słowenii spędzała czas na wspólnych rozmowach, grach planszowych, oglądaniu filmów. Często decydowali się na spacery po urokliwym mieście  – Slovenij Gradec  podczas których ich słoweńscy koledzy opowiadali o historii tego miejsca i słynnych postaciach związanych z nim.

Ponadto, mieliśmy okazję zobaczyć liceum do którego uczęszczają nasi partnerzy, szczególną uwagę przykuła pracownia przyrodnicza, gdzie podziwialiśmy przepiękne żółwie wodne i patyczaki oraz pracownia fizyki, gdzie na głównej ścianie znajdował się portret Alberta Einsteina z ponadczasowym cytatem:

‘’Wisdom is not a product of schooling but of the lifelong attempt to acquire it.’’

W ostatnim dniu naszej górskiej wyprawy zostały wręczone nam certyfikaty uczestnictwa w programie HikeWays współfinansowanym przez Unię Europejską. Wzruszeni, ze łzą w oku pożegnaliśmy naszych górskich towarzyszy i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu… Mamy nadzieję że jeszcze kiedyś się spotkamy, gdzieś na szlaku….

Natalia Handzlik, Justyna Kutyła

unia europejska

Zapraszamy do obejrzenia galerii: