17 września w ośrodku Czarny Groń w Rzykach odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Miodu i Rękodzieła – nie mogło nas tam zabraknąć.
Sobota pełna miodu, lokalnych pszczelarzy, pokazu rękodzieła, występów orkiestry oraz akcja wspierająca Oliwierka chorega na SMA, zorganizowana przez Fundację „Promyczek” z udziałem wolontariuszy z naszego CKZiU Andrychów.
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedz naszej młodzieży, na zaproszenie do współpracy Fundacji „Promyczek” w Andrychowie. Osoby które nie są obojętne na drugiego człowieka punktualnie o 10:30 w sobotę wstawiły się zwarte i gotowe do działania. Z zaangażowaniem,
uśmiechem i życzliwością plotły warkoczyki, robiły tatuaże, zabawiały dzieci na placu zabaw, dmuchały balony itd. tylko po to by wesprzeć Oliwirka w walce o zdrowi.
Mam nadzieję, że tak dobrze rozpoczęty rok szkolny 2022/2023 pod hasłem Wolontariatu w naszej szkole będzie trwał do końca świata i jeszcze dzień dłużej ;-).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą w naszym szkolnym wolontariacie do zgłoszenia swojego udziału u Pani Małgorzaty Majdak lub pedagogów.
Szczególnie pragnę podziękować licząc na dalszą współpracę Katarzynie Kasperek 1en, Natalii Marek 1en, Natalii Wnęk 1en, Amelii Szczygieł 1en, Klaudii Młodzik 1en, Zuzannie Stuglik 1en, Maksymilianowi Najbor 1en, Magdalenie Małysiak 1en, Annie Niemczyk 1en, Julii Majdak 1fn, Natalii Zmaczyńskiej 2en, Zuzannie Bizoń 2fn oraz Mateuszowi Chmiel 3sn.
Katarzyna Kocemba