Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji w naszej szkole od 4 do 8 października będzie trwał Tydzień z Książką pod hasłem „Kotarbin czyta”, który obfitował będzie w wiele atrakcji, zabaw, konkursów i wydarzeń kulturalnych, przeznaczonych dla wszystkich uczniów.

I tak:

W poniedziałek zaczniemy od zabawy „Zgadnij, jaka to książka?”, polegającej na rozpoznawaniu tytułów po cytacie odczytywanym przez radiowęzeł. Osoby, które odgadną tytuł oraz autora i zgłoszą się w bibliotece, otrzymają słodkie nagrody!

We wtorek będziecie mogli wykonać sobie indywidualnie lub grupowo profesjonalną fotografię w ramach sesji zdjęciowej „Z książką Ci do twarzy”,

Środa będzie Dniem Bohatera Książkowego, w którym każdy, kto przebierze się za ulubioną postać literacką, będzie zwolniony z odpytywania. Odbędzie się także konkurs na najlepsze przebranie, w którym nagrodą będzie dzień bez pytania dla dwóch zwycięzców i trzy godziny bez pytania dla finalistów, z których będzie można skorzystać w dowolnym momencie do końca roku.

Na dłuższych przerwach zaprosimy Was do tańca przy dźwiękach belgijki na placu apelowym lub sali gimnastycznej (w zależności od warunków pogodowych).

W czwartek „Poczytajmy razem” – będziecie mieli przywilej przeznaczenia pierwszych pięciu minut każdej lekcji na słuchanie książki, czytanej dla całej klasy przez wybranego przez Was lektora,

W piątek zaś zaproponujemy Wam zabawę „Poszukiwacze zaginionej księgi”, polegającą na odnajdywaniu specjalnych kart konkursowych rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły.

Również w piątek  odbędzie się spotkanie autorskie z panem Robertem Traczem, naszym polonistą oraz autorem książki „Żywica skał. Pamiętnik sir Culligana”, które odbędzie się o godz.9.45 na sali gimnastycznej.

Podczas zapowiadanego „Spotkania z Autorem”, goście będą mieli możliwość rozmowy i bliższego poznania nie tylko Roberta Tracza, naszego polonisty i twórcy książki „M.E.A.T. Żywica Skał”, ale i jego syna Danisza, odpowiedzialnego za projekt M.E.A.T., czyli komputerowej gry RPG.

Danisz Tracz, wraz z Jakubem Niedzielą – także Andrychowianinem – i Wojciechem Zawadzkim, szerzej znanym na rynku muzycznym jako Słoń, są założycielami niezależnego studia gamedevowego Trippin Bears. Ich pierwszym dziełem jest wspomniany M.E.A.T. RPG, gra single player w wersji PC, która następnie dostępna będzie w formie gry mobilnej i na konsole.

Wkrótce historia znana z M.E.A.T.-a pojawi się także na kartach tak zwanej „gry bez prądu” – więcej na ten temat opowiedzą w piątek jej twórcy. Podczas spotkania przewidziane jest losowanie M.E.A.T.-ycznych upominków, które przypadną do gustu nie tylko miłośnikom książek!

Uwaga! Aby wziąć w nim udział należy napisać pytanie, jakie chcielibyście zadać naszemu pisarzowi i wrzucić do skrzynki wystawionej w bibliotece. (do czwartku 7.10. godz. 12.00) Autorzy najciekawszych pytań otrzymają zaproszenie na spotkanie.

Przez cały tydzień będzie można podarować naszej bibliotece książki, które już przeczytaliście i chcecie przekazać do jej księgozbioru, a na korytarzach podziwiać będziemy plakaty  promujące czytelnictwo, opracowane przez uczniów klas reklamy.

Zachęcamy gorąco do konkursów i zabaw, na uczestników będą czekać w bibliotece słodkie nagrody.

O szczegółach akcji będziemy Was  na bieżąco informować przez radiowęzeł, na Facebooku i Instagramie szkolnym.

#KotarbinCzyta