14 listopada 2024r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Konkurs ten organizowany w CKZiU po raz kolejny cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Pozwala on diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.
W województwie małopolskim uczestniczyło 235 uczniów z 16 szkół.
Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 3en Anna Niemczyk uzyskała 12 miejsce w województwie i był to najlepszy wynik w klasach trzecich. Uczennica klasy 2en Oliwia Kolasa uzyskała 32 miejsce w województwie osiągając najlepszy wynik w klasach drugich.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wyników i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w rozgrywkach językowych.
Już 13.03.2025r. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Zapraszamy!
Edyta Grzesło-Urbańczyk
- Na zdjęciach uczniowie podczas konkursu Deutschfreund 2024.