Wycieczka, którą będą wspominać!

W środę (2 listopada 2022r) wcześnie rano klasy 3etn i 3an wraz z opiekunami: Jolantą Kasperek, Katarzyną Kocembą, Markiem Rusinkiem i Adamem Ficem wyruszyły na trzydniową wycieczkę do stolicy Czeskiej Republiki – Pragi.

W drodze odwiedzili Jaskinie Macochy – jeden z najwspanialszych zakątków Czech położony na terenie Morawskiego Krasu. Sacer po jaskini połaczony ze spływem podziemną rzeką Punkvą i wizyta na dnie przepaści zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

W drugim dniu poznawanie Pragi rozpoczęli od wejścia na wzgórze Letna. Następnie prawobrzeżna część Wełtawy, czyli  zwiedzanie Praskiego Zamku, m.in. Strahovskiego Klasztoru, Praska Loreta, katedra św. Wita, Plac Schwarzenbergów, Złota Uliczka.

Przechodząc przez  dzielnicę żydowską Josefov zwiedzili synagogę Hiszpańską, stary żydowski kirkut i wspaniałą ulicę Paryską.

A wieczorem zobaczyli inne oblicze oświetlonej Pragi płynąc statkiem po Wełtawie. 

Trzeci dzień to kolejne spacery po kamiennym Moście Karola, a następnie Rynek Staromiejski, gdzie oczekiwali na wybicie pełnej godziny przez astronomiczny zegar Orloj.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń z pobytu w tak urokliwym mieście, wrócili do Andrychowa.

Wycieczka się udała. Jest co wspominać!

Jolanta Kasperek