Szanowni Państwo, Drodzy Krwiodawcy “Kotarbina”!

 

Rok 2021 jest dla naszej szkoły wyjątkowy, gdyż to już 40 lat minęło odkąd nasza młodzież i pracownicy oddają potrzebującym najcenniejszy dar życia – krew.

Wszystko zaczęło się w 1981, kiedy to jeden z naszych uczniów technikum mechanicznego  Śp. Roman zachorował na białaczkę. To właśnie dla niego z inicjatywy wychowawczyni, pani Krystyny Chrapkiewicz zorganizowano pierwszy wyjazd do Prokocimia. I tak nieprzerwanie do dziś nasza społeczność nie pozwoliła na “przerwanie nitki”. Choć zmieniały się nazwy szkoły z Zespołu Szkół Technicznych,, poprzez Zespół Szkół nr 1 do obecnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, przez lata w  akcjach wyjazdowych i stacjonarnych realizowaliśmy idee “opiekuństwa spolegliwego” patrona naszej szkoły prof. Tadeusza Kotarbińskiego.

Doceniła to wielokrotnie  Kapituła Zarządu Głównego PCK przyznając naszej jednostce, w uznaniu zasług dla Polskiego Czerwonego Krzyża,  odznaczenia:

1997r.- odznaka honorowa PCK III stopnia

2005r- odznaka honorowa PCK II stopnia

2012r- odznaka honorowa PCK I stopnia

17  grudnia 2021r. w naszej szkole obchodzimy jubileusz ‘’40-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Kotarbinie ”. Serdecznie zapraszamy  w tym dniu na godz. 10.00,  na okolicznościowe spotkanie wszystkich “Krewniaków Kotarbina”,  którzy przed laty brali udział w naszych  akcjach,  jak i tych, którzy wspierają nas w dalszym ciągu.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie obecności  za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/aVrU274Q6uoSYJCeA

W dniu 18 grudnia 2021r. o godz.18.00 w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława BM w Andrychowie odprawiona zostanie msza za duszę ŚP Romana Zięba oraz w intencji wszystkich krwiodawców ,,KOTARBINA”.