W kalendarzu jest mnóstwo ważnych, poważnych i całkiem niepoważnych dat. Jedne wymagają szczególnej uwagi, inne zadumy i refleksji, a są też i takie, które wymagają przypomnienia.

Budowlańcy mają swoją coroczną, znamienitą datę – 25 września – to szczególny dzień dla wszystkich związanych z tą branżą – obchodzimy bowiem w Polsce – Dzień Budowlańca.

Cieszy niezmiernie fakt, że w  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie coraz więcej uczniów i uczennic podejmuje naukę w Technikum Budowlanym. To dobra inwestycja „w siebie”, w swój rozwój mentalny i osobowościowy.

Należy nadmienić, że w ostatnio opublikowanym corocznym badaniu Barometr Zawodów, wykonywanym na podstawie danych z urzędów pracy oraz z GUS prognoza na 2023 rok wskazuje, iż bardzo widoczny jest brak wystarczającej liczby kandydatów do pracy w budownictwie(1). Rynek pracy w Andrychowie i okolicy czeka na „budowlańców”, dając możliwości realizacji innowacyjnych projektów z wykorzystaniem nowoczesnych metod realizacji, jak również – co niezmiernie istotne – ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Czego można życzyć budowlańcom? Przede wszystkim:

–> zdrowia,

–> realizacji ambitnych celów,

oraz  powodzenia w roku szkolnym 2023/2024.

tekst/foto: AŁS, K. Szczygieł

 

 

(1)na podst. artykułu: Jak wygląda rynek pracy w Andrychowie i okolicach – mamnewsa 28.08.2023