20 października dziesięcioro śmiałków z naszej szkoły rywalizowało o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.
W trakcie konkursu, który rozegrał się w obecności publiczności, uczestnicy najpierw odczytywali przygotowane przez siebie fragmenty prozy, a następnie czytali wylosowane, nieznane im teksty.
Sposób w jaki zawodnicy radzili sobie z tym niełatwym zadaniem oceniali jurorzy (panie: Bożena Polak, Jolanta Nowak oraz pan Robert Skorupa), którzy zwracali uwagę na płynność czytania, tempo, dykcję, modulację głosu, kontakt z odbiorcą.

W rezultacie jurorzy uznali, że na pierwsze miejsce zasłużył Olaf Handerski z kl.2dn, drugie miejsce przyznali Zbigniewowi Wnęczakowi z 1bn, a trzecie- Klaudii Gurdek z kl.2bfn.
Poloniści wyróżnili także występ Aurelii Swakoń i Agnieszki Chmiel.

W Konkursie udział wzięli również: Natalia Zmaczyńska, Mateusz Adamus, Maciej Bury, Piotr Matyszkowicz i Patrycja Biczak, których umiejętność czytania zasługuje na uznanie, szczególnie w realiach współczesnego świata ulegającego kulturze obrazkowej.
Pani dyrektor Ewa Flak pogratulowała udziału w konkursie wszystkim jego uczestnikom oraz wręczyła zwycięzcom nagrody (karty upominkowe do Empiku), ufundowane przez Radę Rodziców.
Organizatorami konkursu była p. Krystyna Pyzio oraz p. R.Skorupa, J.Nowak i B.Polak.

Krystyna Pyzio