W dniach  5 – 10.05.2022r nauczyciele: Iwona Kapela, Wojciech Stanek i Justyna Kutyła uczestniczyli  w wyjeździe szkoleniowym w Słowenii. Spotkanie obejmowało opracowanie programu, szlaków w Alpach Julijskich oraz sprawdzenie miejsc, do których w sierpniu 2023 roku wyjadą nasi uczniowie. Wspólnie z naszymi partnerami ze Słowenii i Rumunii opracowaliśmy mapy cyfrowe i omówiliśmy szczegóły dalszej współpracy.

Podczas pobytu nauczyciele eksplorowali szlak Dom Savica – Dom na Komni (schronisko górskie służące za bazę noclegową, znajdujące się na wysokości 1527 m npm ) oraz szlaki w okolicach schroniska Koca pod Bogatinom.

Poznawali również uroki i bazę turystyczną okolic jeziora Bohinj ze szlakiem wąwozem Mostnica oraz wejściem do doliny Voje.

Na szlaku nie zabrakło również okolic jeziora Bled oraz Lublany.

Zgodnie z projektem Erasmus + „Hike Ways” w naszej szkole zostanie zorganizowanych do czerwca 2023 roku 9 wycieczek górskich dofinansowanych lub finansowanych z programu Erasmus +. By otrzymać dofinansowanie uczestnicy wycieczek publikują na grupie „The Way We Hike” na FB, na Istagramie lub na stronie internetowej https://www.thewaywehike.eu/  fotorelacje oraz mapę cyfrową. Jeśli jesteś pasjonatem wycieczek górskich to możesz również na własną rękę ze swoich wycieczek przygotować relację i ją opublikować.

Z pośród najbardziej zaangażowanych uczniów wybrana zostanie grupa, która w wakacje 2023 pojedzie do Słowenii i Rumunii, gdzie wspólnie z młodzieżą z tamtych krajów spędzi czas i przemierzy szlaki opracowane przez nauczycieli.

unia europejska