28 września uczniowie klasy Ien pod opieką p. Ewy Praciak i p. Marty Kuźmy wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na Paintball w Sułkowicach. Pole Paintballowe to niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas.

Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną.

Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktora rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: walkę o flagę. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Na zakończenie wspólnej rywalizacji odbyło się ognisko, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem oraz sprawdzić swoje umiejętności strzelając z łuku.

EP