Za nami 10 edycja Andrychowskiego Narodowego Czytania, które po raz szósty współorganizowaliśmy wraz z Miejską Biblioteką Publiczną.

W tym roku 6 września do czytania fragmentów „Moralności pani Dulskiej” zaprosiliśmy przedstawicieli Rady Miasta i Urzędu Miasta – panie Ewę Wątrobę i Dorotę Żywioł, Miejskiej Rady Seniorów – państwo Krystynę Korbut-Płonkę, Irenę Molendowską i Janusza Ślesaka, oraz uczniów ZS nr 2 w Andrychowie. Treść sztuki w formie inscenizacji zaprezentowali także aktorzy teatru szkolnego ”C’est la vie” z andrychowskiego I LO oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Natalia Wrona z 3fn zagrała Juliasiewiczową, Jakub Krupnik z 4st  – Zbyszka, a p. Katarzyna Kocemba i p. Olgierd Morawski brawurowo odegrali rolę małżeństwa Dulskich. Na scenie zobaczyliśmy także Julkę Majdak, która wystąpiła u nas gościnnie, bo jest jeszcze uczennicą SP nr 4.

Na widowni zasiadły grupy uczniowskie z LO i ZS nr 2. Ze względu wymogów epidemiologicznych nie mogliśmy zaprosić na salę uczniów naszej szkoły, ale imprezę można było śledzić na żywo w salach lekcyjnych, dzięki transmisji prowadzonej na YouTube.

Gościem specjalnym wydarzenia był burmistrz miasta, p. Tomasz Żak, który wyraził radość, że nasza szkoła propaguje wartość literatury polskiej, gromadząc co roku  na akcji  Narodowego Czytania przedstawicieli starszego i młodszego pokolenia naszej miejskiej społeczności.

Organizatorki imprezy, Krystyna Pyzio, Edyta Zwieńczak i Katarzyna Kocemba, serdecznie dziękują panom Wojciechowi Stankowi i Markowi Węglarzowi za przygotowanie relacji internetowej oraz obsługę sprzętu nagłaśniającego, oraz nauczycielom wf  za cierpliwe tolerowanie wyłączenia z zajęć głównej sali gimnastycznej.

fot. M. Pytel