28-30 września klasy 4en i 2 en odwiedziły Pragę.

Edukację rozpoczęliśmy na Wzgórzu Letna gdzie znajduje się największy Metronom na świecie. Następnie przeszliśmy przez dzielnicę żydowską Josefov zobaczyliśmy m.in Synagogę Hiszpańską, Stary Żydowski Kirkut oraz wspaniałą ulicę Paryską. Dotarliśmy do Nowego Miasta. Przeszliśmy przez Plac św. Wacława, który jest dzisiaj prawdziwym centrum kulturalno-rozrywkowym dla mieszkańców Pragi. Przeszliśmy prawobrzeżną częścią Wełtawy, gdzie rozłożył się słynny Hrad – Praski Zamek.

Zobaczyliśmy m.in. Strahovski Klasztor, Praską Loretę, Katedrę św. Wita, Pałac Schwarzenbergów, Złotą Uliczkę. Kamiennym Mostem Karola dotarliśmy do Rynku Staromiejskiego gdzie naszym oczom ukazał się astronomiczny zegar Orloj.

Na zakończenie dnia odbył się rejs po Wełtawie. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w JASKINI MACOCHY jednym z najwspanialszych zakątków Czech położonym na terenie Morawskiego Krasu. Spacer po wspaniałej jaskini połączony ze spływem podziemną rzeką Punkva i wizytą na dnie Przepaści Macochy zakończył ten cudowny trzy dniowy czas.

Podsumowując: INTERGRACJA SIĘ UDAŁA,A WIEDZA W NASZYCH GŁOWACH ZOSTAŁA:).