30.10.2023r. grupa 20 śmiałków pod okiem Pani Przewodnik Agaty Bieleckiej Warmuz wraz z opiekunami Panią Natalią Handzlik, Panem Wojciechem Stankiem i Panią Justyną Kutyłą, wybrała się na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego – Babią Górę (Diablak) 1725 m n.p.m.

Królowa Beskidów, pomimo określenia królowa wiecznej niepogody”, „kotarbińskich piechurów” przywitała słoneczną, ale wietrzną i mglistą aurą. Widoki z Sokolicy, Kępy oraz Gówniaka (szczyty mijane przez nas w trakcie wędrówki czerwonym szlakiem z Przełęczy Krowiarki) zapierały dech w piersiach. Mogliśmy podziwiać panoramę Tatr, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego, Beskidu Wyspowego. Na samym szczycie chmura przysłoniła nam Orawę, ale i tak zrobiliśmy sobie pamiątkowe „mroczne” zdjęcie grupowe.
Po 16 km wycieczce górskiej i pokonaniu przewyższenia ok 725 m pojechaliśmy na pyszny posiłek do restauracji „Tabakowy Chodnik”., gdzie czekał na nas pyszny obiad z deserem. Wycieczka ta była idealnym zwieńczeniem górskich wypraw naszej młodzieży w ramach projektu HikeWays.
Wycieczka dofinansowana była ze środków UE w ramach programu „HIKEWAYS”.

Natalia Handzlik/Justyna Kutyła