Koncern Atlas sp. z o.o. to wiodący na  polskim rynku  producent chemii budowlanej  – stale rozwijający swoją ofertę produktową i wprowadzający co raz to nowe technologie wykonawstwa.

Spotkanie zorganizowane dla budowlańców naszego Centrum – w dniu 26 maja 2023 – miało na celu zaprezentowanie uczniom  najnowszych rozwiązań  dla wybranych elementów konstrukcyjnych budynku.

Szkolenie składające się z części teoretycznej i praktycznej przeprowadził Pan Jakub Klapka – zawodowo związany z Firmą Atlas i specjalizujący się w szacowaniu strat i naprawie błędów wykonawstwa.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat wyrobów firmy, które są powszechnie stosowane i dostępne na rynku, zyskując  tym samym tzw. „wartość dodaną”  w postaci aktualnej wiedzy (patrz film nr 1) oraz umiejętności – obserwując pokaz nakładania podkładu pod tynk, a następnie tynku  Si-Si  (patrz film nr 2). Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć  instruktaż wykonania wylewki samopoziomującej, która tak naprawdę nie jest samopoziomująca (patrz film nr 4).

Każdy uczestnik – przynajmniej we fragmencie – mógł spróbować „swych sił” i przećwiczyć praktyczne zastosowanie omawianych materiałów (patrz film nr 3).

Na podstawie opinii i komentarzy uczniów można śmiało stwierdzić, że czas poświęcony na taką formę nauki nie został stracony. Jasny przekaz prelegenta i miła atmosfera stworzyły przestrzeń do  poznania i zapamiętania nowych treści.

 

tekst i foto: Aleksandra Łokcik – Szczygieł, Krzysztof Szczygieł