Pomagam! Nie czekam.

Akcja pomocy dla Hospicjum Domowego w Andrychowie

Cel naszej akcji: budzenie świadomości społecznej, dostrzeganie potrzeb innych ludzi, rozwijanie wrażliwości na problemy ludzi chorych i niepełnosprawnych.

 

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Podobnie jak w latach ubiegłych w okresie przedświątecznym, my, społeczność Kotarbina, ze szczególnym zaangażowaniem włączamy się w niesienie pomocy innym.

W tym roku po raz drugi chcemy wesprzeć nasze Andrychowskie Hospicjum Domowe. Tak, jak poprzednio, nasza pomoc będzie polegać na zakupie środków

higienicznych dla Podopiecznych Hospicjum oraz na przygotowaniu kartek z pozdrowieniami lub życzeniami świątecznymi.

Lista potrzeb dotrze do Was już niedługo. Zbiórka będzie przeprowadzana od 20 października do 10 listopada 2022r. 

W ramach tej akcji:

 – wyjazd do kina w DK Kęty na film „Johnny” – film poświęcony postaci m.in., ks. Jana Kaczkowskiego, bioetyka, założyciela hospicjum w Pucku,

– spotkanie klas pierwszych z panią psycholog współpracującą z Hospicjum.

CO TO JEST HOSPICJUM DOMOWE?

Hospicjum Domowe to zespół ludzi, którzy pomagają osobom w terminalnym stanie choroby w miejscu ich zamieszkania – udzielają w pełni profesjonalnej opieki i pomocy, której potrzeba.

Opieka hospicjum domowego to opieka całościowa, która pozwala widzieć całego człowieka, nie tylko chorobę – to nie tylko dbanie o pacjentów ale także ich rodziny, z którymi zespół hospicyjny ściśle współpracuje w trudnym okresie choroby.

Jest to opieka holistyczna, zapewniająca pomoc i wsparcie w obszarach fizycznych, psychicznych i duchowych pacjenta i jego rodziny, w miejscu zamieszkania. To towarzyszenie choremu w jego trudnej drodze.