Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zaprosiło nas do do współuczestniczenia w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie”, organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026”, finansowanego przez Ministra Zdrowia.

Pragniemy obalić mity związane z oddawaniem krwi oraz kształtować wśród naszych  uczniów pozytywne postawy prospołeczne. Aby sprawdzić bieżący stan wiedzy naszych uczniów na temat krwiodawstwa zorganizowaliśmy specjalny dzień poświęcony tematowi krwiodawstwa.

Dlatego w poniedziałek (31.10.2022) spotkaliśmy się w szkole na specjalnym apelu podczas, którego wyjaśnialiśmy wszystkie aspekty wiązane z oddawaniem krwi. Nasi uczniowie wypełnili specjalne ankiety oraz wysłuchali kilku wykładów.

Drodzy Uczniowie, honorowe krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność, dająca możliwość ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, przekazywania mu bezcennego daru, którego nie da się wyprodukować. Ucząc się o honorowym krwiodawstwie, macie szansę stać się już niebawem świadomymi Krwiodawcami, osobami szlachetnymi i wrażliwymi, bezinteresownie pomagającymi potrzebującym.

Już 7.12.2022 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole. Liczymy na Was!

Monika Górkiewicz, Katarzyna Kocemba

Relacja foto: Emilia Gzela, Patrycja Kraus, Emilia Palichleb, Nikodem Nowak, Jonasz Drzewiecki