Przez cały wrzesień w CKZiU Andrychów trwały różnorodne akcje, których celem było wsparcie leczenia Oliwierka.

Już 6 września podjęliśmy wyzwanie od LO #kidssongchalleange#dlaOliwierka w ramach, którego uczniowie zatańczyli grupowo przy dźwiękach Crazy Frog a Samorząd Uczniowski wpłacił 300 zł na zbiórkę Siepomaga.pl.

Od 12 do 21 września trwała zbiórka książek i rękodzieła, które następnie są licytowane na aukcjach internetowych. Akcja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania! Hojność naszych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz osób spoza szkoły przynosi wymierne korzyści, na dzień dzisiejszy z aukcji spłynęło już 1835 zł, ponieważ licytacje nadal trwają. Nie udałoby się to gdyby nie ciężka praca Pań: Beaty Kowalczyk i Doroty Jura oraz Pana Olgierda Morawskiego i przede wszystkim Pani Anny Mazgaj, która zajęła się tworzeniem pakietów i licytacją. W tym terminie odbywała się również zbiórka „Góry grosza”, która osiągnęła niebagatelną wagę prawie 20 kg.

17 września Wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w pomoc Fundacji Promyczek, która podasz „Festiwalu miodu i rękodzieła” w ośrodku „Czarny Groń” kwestowała na leczenie Oliwierka. 22 września członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali szkolne Jesienne Grillowanie, z którego cały dochód, w kwocie 833 zł, przeznaczyli na ratunek Oliwierka.

Zwieńczeniem akcji pod hasłem OLIWIEREK był rajd integracyjny dla klas pierwszych, zorganizowany w ramach „X Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki” pod patronatem Burmistrza Andrychowa. 5 października ok. 200 uczniów naszej szkoły pokonując trasę od CKZiU do Stadionu LKS „Gronie” w Zagórniku i z powrotem, dołożyli swoją cegiełkę pokonując łącznie 3000 kilometrów dla Małego Bohatera. Temu przedsięwzięciu towarzyszyła również zbiórka pieniężna, z której pozyskaliśmy kolejne 700 zł.

Przeprowadzone akcje zasiliły fundusz na leczenie Oliwierka o 3 668zł.
Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do opisanych wyżej akcji.

Wierzymy, że nasze starania pomogą w ratowaniu zdrowia Oliwierka.