SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce

– każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację –  Joanna Kryska 4e, Rafał Smolec 4d, Szymon Mikołajek 3de/e, Wiktor Fąferko 2e, Jakub Majdak 2en, która uczestniczy w rozgrywkach.

Drużyna reprezentująca  szkołę dnia 9 marca br. rozwiązywała test eliminacyjny i  znalazła się w gronie 32 najlepszych szkół, które awansowały do Etapu Międzyszkolnego turnieju Sukces na Bank. Zajęliśmy 5 miejsce udzielając poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych.

Już 14 kwietnia br. czeka ich test międzyszkolny. Jeśli znajdą się wśród 16 najlepszych drużyn będą mieli szansę zaprezentować się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3.

W finale Turnieju zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych.

Należy dodać, że w drugiej edycji turnieju uczestniczyło 1050 uczniów reprezentujących 210 szkół z całej Polski.

Na zakończenie jeszcze jedna informacja od ekonomistów – w ubiegły  czwartek Rafał Smolec, Szymon Mikołajek i Jakub Majdak brali udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Przedsiębiorczości.

Życzymy dalszych sukcesów

Opiekun drużyny  Małgorzata Majdak