Turniej na najsprawniejszego ucznia

Opublikowano: środa, 06, grudzień 2017

W dniu 16 listopada na Hali Sportowej ,,Beskid' w Andrychowie odbył się Turniej o Najsprawniejszego Ucznia Powiatu Wadowickiego.

W tym roku gospodarzem zawodów był ZS nr2 w Andrychowie. W turnieju uczestniczyło 6 szkół; ZS nr 2 Andrychów, CKZiU Andrychów, ZDZ Andrychów, ZSCKU Radocza, KEN Kalwaria, CKZiU nr 2 Wadowice. Każda drużyna składała się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Adam Babski 3d, Oskar Mikołajek 1W, Karolina Kowalczyk 3t, Katarzyna Pawlik 2f. Młodzież rywalizowała w czterech konkurencjach-bieg wahadłowy, 20 metrowy tor przeszkód, koperta siatkarska oraz bieg sztafetowy z przeszkodami. Trzy pierwsze to konkurencje indywidualne, w ostatniej liczył się łączny czas całej drużyny. Wśród dziewcząt Karolina zajęła I miejsce, osiągając najlepszy czas w każdej  konkurencji. Chłopcy zajęli ex aequo IV miejsce. Cała drużyna zajęła najwyższe miejsce na podium, zdobywając najlepszy łączny czas wszystkich konkurencji. II miejsce przypadło ZSnr2 w Andrychowie, III miejsce zajął ZDZ Andrychów.

Turniej przebiegał we wspaniałej atmosferze i obfitował w liczne nagrody zarówno za zwycięstwo indywidualne jak i drużynowe. Uczniom należą się gratulacje a organizatorom podziękowania za przygotowanie wspaniałej sportowej zabawy.