Rekrutacja 2021/2022

Opublikowano: czwartek, 25, luty 2021

 

UWAGA! Warunkiem koniecznym przyjęcia do technikum jest dostarczenie zaświadczenia z poradni medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie. Skierowanie na badanie można otrzymać w sekretariacie uczniowskim w CKZiU.

Należy wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły poprzez stronę internetową: Małopolska Kandydat

Podanie należy:

  • wydrukować
  • podpisane przez kandydata oraz rodzica dostarczyć do sekretariatu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie. Należy zapoznać się wcześniej z Poradnikiem dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy samodzielnie zakładają konto w systemie zamieszczonym na w/w stronie internetowej.

Baner

 

 

ulotka1

ulotka2

Wirtualny spacer - prezentacja bazy dydaktycznej

Więcej o nas znajdziesz także tutaj:

Film - Dużo nowości w Kotarbinie

Artykuł - “Jak COVID 19 zmienia rynek pracy”

Z życia szkoły - rok szkolny 2018/2019 [.pdf] rozmiar 32.1 MB

Z życia szkoły - rok szkolny 2019/2020 [.pdf] rozmiar 31.7 MB


 Uczniowie i absolwenci polecają:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Planowany nabór do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na rok szkolny 2021/2022

 

Technikum pięcioletnie - klasy kształcące w zawodach:

  • technik mechanik (matematyka)
  • technik ekonomista (matematyka)
  • technik informatyk (matematyka)
  • technik reklamy (j. polski)
  • technik organizacji turystyki (geografia)
  • technik spedytor (j. angielski)
  • technik budownictwa (matematyka)

* w nawiasach podano przedmiot rozszerzony

Szkoła Branżowa I stopnia - klasa kształcąca w zawodzie:

  • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie; (Zajęcia praktyczne na warsztatach szkolnych)

Pełna treść  Warunków i kryteriów rekrutacji uczniów dla absolwentów szkół podstawowych (8 klasa) w formacie PDF dostępna jest >>TUTAJ<<

 


 Technikum Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

Cykl kształcenia trwa 5 lat. W trakcie cyklu uczniowie zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w poszczególnych kwalifikacjach przewidzianych dla danego zawodu. Po zakończeniu klasy piątej abiturient może przystąpić do Egzaminu Maturalnego, który umożliwia podjęcie studiów wyższych.

Charakterystyka zawodu: Technik mechanik

mech_ckziu

Technik mechanik jest zawodem kształconym od wielu lat. Zakresem swym obejmuje takie zagadnienia jak: budowa, eksploatacja i naprawa maszyn i urządzeń. Technicy mechanicy mogą znaleźć zatrudnienie zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i stanowiskach nadzoru technicznego procesów wytwarzania maszyn i urządzeń. Technicy mechanicy pracują przeważnie w przemyśle, lecz także w budownictwie, górnictwie, komunikacji i transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki.

Przemysł maszynowy należy do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Technicy mechanicy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Ze względu na spełniane funkcje produkcyjne i usługowe, absolwenci tego zawodu znajdują zatrudnienie przede wszystkim w przedsiębiorstwach przemysłu metalowego i maszynowego, przedsiębiorstwach obsługowo-naprawczych, a także w innych działach gospodarki, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją urządzeń technicznych. Szybkie przeobrażenia w technice, technologii, organizacji produkcji i usługach stwarzają potrzebę rozwijania kształcenia w zawodzie. Osoby przedsiębiorcze mogą tworzyć własne firmy.

Technicy mechanicy znajdują zatrudnienie praktycznie we wszystkich zakładach projektowych, produkcyjnych i usługowych branż, w których są projektowane, produkowane i użytkowane i naprawiane maszyny i urządzenia mechaniczne oraz narzędzia pomiarowe, skrawające i inne. Ze względu na wszechstronne przygotowanie w dziedzinie technologii mechanicznej jest zawodem uniwersalnym umożliwiającym łatwe przekwalifikowanie, co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia.

 

Charakterystyka zawodu: Technik informatyk

informatyk_ckziu

Technik informatyk potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład zawodu uzyskuje wiedzę  i  umiejętności niezbędne do pracy w trzech obszarach branży informatycznej.

I  Planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje  organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe  z  oprogramowaniem systemowym i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia  peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów  komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Odpowiada za konserwacje urządzeń techniki  komputerowej w czasie ich okresu użytkowania. Zabezpiecza, rekonfiguruje i utrzymuje  w optymalnej wydajności systemy operacyjne. Wykonuje  zadania serwisowe polegające  na  diagnozowaniu i usuwaniu usterek komputera, urządzeń mobilnych i  peryferyjnych  oraz  systemu operacyjnego. Monitoruje pracę systemów komputerowych. Wycenia i  kosztorysuje  konfiguracje systemów komputerowych oraz ich konserwacje i naprawy. Dba o  aspekty  ekologiczne na stanowisku pracy (recycling) oraz o bezpieczeństwo i higienę pracy. Potrafi  zorganizować i prowadzić sklep komputerowy  i serwis.

II  Dobiera urządzenia sieciowe,  serwery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie  systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej.  Montuje  okablowanie strukturalne  lokalnej sieci komputerowej według projektu. Instaluje i konfiguruje urządzenia sieciowe  i sieciowe systemy operacyjne. Odpowiada za  właściwe działanie lokalnej sieci  komputerowej.  Wykonuje modernizację lokalnej sieci komputerowej. Administruje zasobami  i  użytkownikami lokalnej sieci komputerowej. Podłącza sieć lokalną do Internetu i  zabezpiecza przepływ danych w sieci. Nadzoruje politykę bezpieczeństwa danych  osobowych w postaci elektronicznej. Diagnozuje i naprawia awarie występujące w lokalnej  sieci komputerowej. Organizuje pracę podczas montażu sieci i jej naprawy przestrzegając  zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Nadzoruje procesami montażu i naprawy lokalnej  sieci komputerowej. Jest przygotowany do prowadzenia działalności usługowej dotyczącej  lokalnej sieci komputerowej.

III  Programuje  proste  aplikacje desktopowe  i mobilne. Projektuje i wykonuje strony  internetowe, sklepy internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje,  skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami  i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby  stron internetowych. Zabezpiecza strony internetowe oraz bazy danych. Monitoruje i  testuje  witryny i aplikacje internetowe. Konfiguruje i naprawia lokalne i  internetowe bazy danych.  Nadzoruje prace projektowe i wykonawcze dotyczące aplikacji internetowych i baz danych.  Prowadzi działalność gospodarczą usługową w  zakresie baz danych i  aplikacji  desktopowych, internetowych oraz mobilnych.

Charakterystyka zawodu: Technik ekonomista

ekonomista

Technik ekonomista potrafi: stosować zasady zarządzania zasobami rzeczowymi, finansowymi i ludzkimi oraz różne formy działań marketingowych; obliczać, interpretować miary statystyczne oraz przetwarzać wyniki; sporządzać typowe dokumenty i sprawozdania dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstw; posługiwać się technicznymi środkami biurowymi; ewidencjonować i analizować operacje gospodarcze; prowadzić rozliczenia finansowe z budżetem, Urzędem Skarbowym, instytucjami ubezpieczeniowymi, bankami i innymi jednostkami organizacyjnymi; prowadzić korespondencję w sprawach osobowych, finansowych i handlowych; sporządzać plany działania jednostki organizacyjnej; obliczać wskaźniki efektywności działalności jednostki organizacyjnej; organizować procesy logistyczne w jednostce organizacyjnej; przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska podczas wykonywania zadań zawodowych; stosować przepisy prawa w zakresie wykonywanych zadań zawodowych.

Zawód technika ekonomisty stwarza duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi utworzenie i prowadzenie własnej działalności oraz zatrudnienie na wielu stanowiskach w różnych jednostkach organizacyjnych.

Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach. Oczekiwania pracodawców nakierowane są na praktyczne umiejętności podczas wykonywania czynności zawodowych zgodnych z opisem stanowisk pracy zawartych w Standardach kwalifikacji zawodowych, związanych między innymi z polityką zatrudnienia, naliczaniem wynagrodzeń, rozliczaniem ubezpieczeń i podatków, księgowością, obrotem pieniężnym, zaopatrzeniem, sprzedażą, gospodarką magazynową, rozliczaniem produkcji, wykonywaniem prac biurowych. Istnieje konieczność posługiwania się nowoczesną technologią oraz korzystania z użytkowych programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, zarządzania magazynem. Analiza ofert pracy wykazała, że wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie księgowości, finansów, obsługi sprzedaży i marketingu.

 

Charakterystyka zawodu: Technik organizacji turystyki

turystyk_ckziu

Technik organizacji turystyki organizuje działalność turystyczną; przygotowuje, sprzedaje, realizuje i rozlicza imprezy i usługi turystyczne; udziela informacji turystycznej; obsługuje klientów korzystających z usług turystycznych, np. przewodnickich, pilotażu, noclegowych; obsługuje konferencje, kongresy; prowadzi dokumentację związaną z organizacją imprez i usług turystycznych oraz obsługą klientów; prowadzi działania marketingowe na rzecz turystyki. Zawód technik organizacji turystyki wymaga umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii, obsługi programów komputerowych, realizowania zadań w systemach rezerwacyjnych oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Technik organizacji turystyki zatrudnienie może znaleźć w biurach podróży, jednostkach obsługi ruchu turystycznego, placówkach informacji turystycznej, administracji rządowej i samorządowej, obiektach noclegowych, biurach organizatorów kongresów i konferencji.

Znaczenie interdyscyplinarnej turystyki jako sektora gospodarki wciąż wzrasta. Prognozy Instytutu Turystyki dotyczące ruchu turystycznego na świecie wskazują na dynamiczny rozwój branży turystycznej jako sektora gospodarki oraz wzrost udziału turystyki w zatrudnieniu. W dynamicznym rozwoju turystyki zauważalne są trendy związane ze zmianami demograficznymi, ze wzrastającą świadomością i edukacją, trendy dotyczące zdrowia czy informacji. Turystyka stała się też nieodłącznym elementem życia społecznego. Branża ta jest specyficzna – wymaga od pracowników wysokiej kultury osobistej, wysokich społecznych kompetencji, stałego kontaktu z ludźmi, komunikatywności, samodzielności i konieczności stałego dokształcania się. Oczekiwania pracodawców, formułowane przede wszystkim w oparciu o opis stanowiska pracy, nakierowane są głównie na kwalifikacje i praktyczne umiejętności związane z obsługą klientów, przygotowaniem atrakcyjnego produktu turystycznego i posługiwaniem się językami obcymi. Kolejnymi istotnym wymogami są znajomość branży, umiejętność obsługiwania systemów rezerwacyjnych oraz sporządzania dokumentacji branżowej, a także duża samodzielność.

Realizacja kształcenia w zawodzie technik organizacji turystyki wymaga wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycieli posiadających kompetencje w zakresie obsługi sprzętu komputerowego, nowoczesnych urządzeń stanowiących wyposażenie pracowni szkolnych oraz merytorycznej, uaktualnianej wiedzy dostosowanej do nowej podstawy programowej.

 

Charakterystyka zawodu: Technik reklamy 333906

t.reklamy_CKZIU

Technik reklamy przeprowadza analizy marketingowe, zbiera informacje na temat zleceniodawców i ich oczekiwań, przygotowuje informacje niezbędne do realizacji zadań reklamowych, opracowuje wnioski z programów badań rynkowych, pozyskuje klientów do współpracy z firmą, uczestniczy w rozmowach handlowych, prezentuje usługi reklamowe, uczestniczy w tworzeniu i realizacji kampanii reklamowych.

Absolwent ma możliwość podjęcia pracy w: agencjach reklamowych, agencjach public relations, działach marketingu i reklamy przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, biurach ogłoszeń i działach promocji środków masowego przekazu, agencjach scenariuszowych, studiach graficznych, studiach produkcyjnych, agencjach ds. kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej. Reklama jest ściśle związana z gospodarką rynkową, w której problem stanowi nie tyle wytworzenie jakiegoś produktu lub usługi, ile jego sprzedanie. Nasilająca się konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy potrzebują pracowników przygotowanych do wykonywania usług reklamowych, pozyskiwania zleceń i pośrednictwa w ich wykonywaniu oraz wyszukiwania klientów zainteresowanych konkretnymi usługami reklamowymi. Technik reklamy powinien docierać do odbiorców różnymi środkami reklamy, skutecznie oddziaływać na ich pozytywne postawy, emocje, przekonania. Dlatego w procesie dydaktycznym powinniśmy położyć nacisk na kształtowanie rożnych cech i postaw, a w szczególności komunikatywność, odpowiedzialność i systematyczność w działaniu, umiejętność prowadzenia negocjacji, kształtowania prawidłowych stosunków interpersonalnych, łatwość nawiązywania kontaktów, stosowanie się do zasad prawa, etyki i kultury zawodowej. Ważnym celem procesu kształcenia w tym zawodzie, jest również wyposażenie absolwenta w taki zakres wiedzy i umiejętności o charakterze ekonomicznym, który pozwoli na komunikowanie się i kształtowanie konsumpcji w skali makro- i mikroekonomicznej.

Po ukończeniu szkoły absolwent może kontynuować naukę na wybranej uczelni, a także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

 

Charakterystyka zawodu: Technik spedytor

spedytor_CKZIU

Celem pracy spedytora jest organizowanie przewozu towarów w kraju i za granicą. Spedytorem może być tylko ten, kto zawodowo i za wynagrodzeniem, w imieniu własnym albo w imieniu dającego zlecenie, na rachunek zleceniodawcy, podejmuje się wysyłania lub odbioru przesyłki oraz innych czynności związanych z jej przewozem. W obszarze działania spedytora znajduje się transport samochodowy, kolejowy, morski, wodny śródlądowy, lotniczy i intermodalny. Organizowanie przewozów polega na szukaniu klienta, ustalaniu szczegółów dotyczących transportu, negocjowaniu ceny za usługę oraz rozliczaniu usługi. Do zadań spedytora należy także poszukiwanie dodatkowych klientów, aby zapewnić optymalne wykorzystanie środka transportu na całej, planowanej trasie przewozu. W przypadku eksportu oraz importu towarów spedytor odpowiedzialny jest za wypełnianie dokumentów oraz organizację odpraw celnych. Spedytor w swojej pracy doradza w sprawach wyboru gestii transportowej, środka transportu i drogi przewozu, przygotowania ładunku do przewozu. Planuje potrzeby spedycyjne placówki transportowej, co związane jest z określaniem i ustalaniem niezbędnej liczby środków transportu do wykonania zadania przewozowego.

Do zadań spedytora należy zaliczyć również ubezpieczenie towaru, opracowanie instrukcji wysyłkowych i materiałów informacyjnych dla klientów, zawieranie umów z klientami krajowymi i zagranicznymi biorącymi udział w usłudze przemieszczania ładunku, sporządzanie i kompletowanie dokumentów przewozowych i innych wymaganych przepisami importera, eksportera oraz państw tranzytowych. Spedytor organizuje załadunek i wyładunek towarów oraz nadzoruje i monitoruje cały proces przewozowy i operacje przeładunkowe. Na spedytorze spoczywa także obowiązek uzgodnienia każdorazowo sposobów i miejsca dostarczenia ładunku. W szczególnych sytuacjach na zlecenie klienta organizuje czasowe przechowywanie i magazynowanie ładunków. Z przewozami międzynarodowymi związane są zadania dotyczące organizowania odprawy celnej. W sytuacjach zakłóceń w realizacji dostawy towaru zadaniem spedytora jest natychmiastowe likwidowanie wynikłych przeszkód i zakłóceń.

Miejscem pracy spedytora są pomieszczenia biurowe oraz miejsca załadunku, rozładunku lub przeładunku towarów. W niektórych sytuacjach spedytor bierze również udział w przewozie. Podstawowymi narzędziami pracy spedytora są komputer, fax oraz telefon.

Spedytor powinien biegle posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym oraz umieć wykorzystywać zalety Internetu. Spedytor może pełnić funkcje kierownika i podwładnego. Czas pracy uzależniony jest od liczby i rodzaju spraw wymagających załatwienia. Do podstawowych cech, jakie powinien posiadać spedytor, należy zdolność organizacji i negocjacji, łatwość w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi oraz samodzielność w pracy, zwłaszcza w zakresie podejmowania decyzji. Spedytora powinna także cechować aktywność przejawiająca się w samodzielnym podejmowaniu działań, bez czekania na wydanie polecenia.

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Technicy spedytorzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Spedytor może pracować w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz we wszystkich przedsiębiorstwach spedytujących wyprodukowane towary oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.

Charakterystyka zawodu: Technik budownictwa 

budowlaniec_CKZIU

Technik budownictwa może wykonywać i nadzorować organizację zadań zawodowych związanych z: budową domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, budową budowli inżynierskich, kosztorysowaniem robót budowlanych, utrzymaniem obiektów budowlanych, wytwarzaniem materiałów i elementów budowlanych, zarządzaniem budynkami.

Ze względu na różnorodność stanowisk pracy, różne jest środowisko, w którym technik budownictwa pracuje. Praca w tym zawodzie wykonywana jest przede wszystkim na wolnym powietrzu (budowa obiektów budowlanych), ale także wewnątrz budynków. Technik budownictwa prawie zawsze pracuje w zespole ludzi. W czasie wykonywania pracy współpracuje ze swoimi zwierzchnikami i nadzorem technicznym. Często kontaktuje się z inwestorami obiektów budowlanych. Zdecydowana większość techników budownictwa pracuje w firmach wykonawczych.

Na terenie budowy zagrożenie stwarzają m.in. wykopy, rusztowania, części ruchome maszyn budowlanych. Występują również uciążliwości pracy związane z warunkami atmosferycznymi (opady deszczu, śniegu, niskie i wysokie temperatury, wiatr). Dla prowadzących roboty ważna jest umiejętność nawiązywania kontaktów i bezkonfliktowego współdziałania ze współpracownikami.

Technika budownictwa winna charakteryzować dobra pamięć (dotycząca ludzi, rzeczy, a szczególnie orientacji na terenie budowy). Praca przy zmiennych, niekorzystnych warunkach atmosferycznych i często nieprzewidzianych warunkach technicznych, wymaga cierpliwości i umiejętności szybkiego dostosowania do nowej sytuacji. Duże znaczenie w tym zawodzie ma dobra sprawność fizyczna oraz duża odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Ważną cechą jest dobry wzrok oraz brak lęku wysokości z uwagi na częstą pracę na wysokich rusztowaniach.

Technik budownictwa może być zatrudniony w: firmach budowlanych budujących budynki oraz budowle inżynierskie, biurach projektowych projektujących obiekty budowlane, organach administracji państwowej i samorządowej, wytwórniach i składach materiałów budowlanych, administracjach budynków i firmach zarządzających nieruchomościami.

W zawodzie technika budownictwa wyróżnia się grupy stanowisk pracy związanych z: wykonawstwem robót budowlanych: ziemnych, fundamentowych, betoniarskich, zbrojarskich, murarskich, ciesielskich, wykończeniowych oraz instalacyjnych, organizacją robót budowlanych, eksploatacją, utrzymaniem obiektów budowlanych oraz sporządzaniem kosztorysów i przygotowywaniem dokumentacji przetargowej.

Budownictwo należy do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w sekcji budownictwo w 2011 roku było zatrudnionych ok. 500 tys. osób. Osoby te są głównie zatrudniane w prywatnych firmach budowlanych. „Budowlańcy” należą do grupy poszukiwanych pracowników w kraju i za granicami naszego państwa. Pracodawcy w kraju oczekują na profesjonalnie przygotowanych absolwentów szkół branżowych i technikum kształcących dla potrzeb budownictwa. W ich ocenie poza kwalifikacjami zawodowymi, ważne są także kompetencje personalne i społeczne, choćby zaangażowanie w wykonywaną pracę. Pracodawcy zagraniczni cenią sobie polskich fachowców z branży budowlanej, jednak wymagają umiejętności posługiwania się językiem zawodowym.

Osoby przedsiębiorcze mogą otworzyć własne firmy budowlane, w których będą zatrudniali innych. Analiza internetowych ofert pracy, prowadzona w oparciu o Centralną Bazę Ofert Pracy zgłoszonych do powiatowych urzędów pracy wykazała, że zawody z obszar budownictwa należą do poszukiwanych na rynku pracy. Najwięcej ofert pracy w branży budowlanej skierowanych było do: murarzy-tynkarzy, betoniarzy-zbrojarzy.

Powyższe informacje pochodzą z programów nauczania w poszczególnych zawodach opracowanych i udostępnianych przez
Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.

 

 


Szczegóły oferty kształcenia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie na rok szkolny 2021/2022
(po szkole podstawowej 5 - lat)

Technik mechanik (symbol 311504):

  • Przedmiot rozszerzony - matematyka;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki,
  • Kwalifikacje:
    • K1 - MEC.08 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi;
    • K2 - MEC.09 Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Technik informatyk (symbol 351203):

  • Przedmiot rozszerzony - matematyka;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki, hiszpański;
  • Kwalifikacje:
    • K1 – INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych;
    • K2 – INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Technik ekonomista (symbol 331403):

  • Przedmiot rozszerzony- matematyka;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki;
  • Kwalifikacje:
    • K1EKA.04 Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej;
    • K2 - EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Technik reklamy (symbol 333907):

  • Przedmiot rozszerzony - j. polski;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki, j. włoski
  • Kwalifikacje:
    • K1 - PGF.07 Wykonywanie przekazu reklamowego;
    • K2 - PGF.08 Zarządzanie kampanią reklamową;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Technik organizacji turystyki (symbol 422104):

  • Przedmiot rozszerzony - geografia;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański;
  • Kwalifikacje:
    • K1 – HGT.07 Przygotowanie imprez i usług turystycznych;
    • K2 - HGT.08 Obsługa klienta oraz rozliczanie usług turystycznych;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Technik spedytor (symbol 333108):

  • Przedmiot rozszerzony - j. angielski;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański;
  • Kwalifikacje:
    • K1 - SPL.05 Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Technik budownictwa (symbol 311204):

  • Przedmiot rozszerzony - matematyka;
  • Języki obce:
    • j. angielski, j. niemiecki
  • Kwalifikacje:
    • K1BUD.08 Montaż konstrukcji budowlanych;
    • K2BUD.14 Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów;
  • Praktyki zawodowe – 8 tygodni

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

 MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH kod zawodu 712905

Kwalifikacje zawodowe BUD.11 - Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych

Języki obce - angielski i niemiecki

Uczeń - praktyka na warsztatach szkolnych - egzamin  organizowany przez OKE na koniec klasy 3.

Główne zadania i wykonywane czynności

  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wykonuje montaż systemów suchej zabudowy, roboty malarsko-tapeciarskie oraz posadzkarskie i okładzinowe.
  • Wykonuje prace wykończeniowe w gotowych budynkach.
  • Montuje ściany działowe, sufity podwieszane, obudowy konstrukcji dachowych, okładziny ścienne i płyty podłogowe w systemie suchej zabudowy.
  • Wykonuje zabudowy ciągów wszelkich instalacji budowlanych.
  • Wykonuje roboty malarskie, tapeciarskie, posadzkarskie i okładzinowe. Szacuje ilość materiałów potrzebnych do wykonywania zleconych robót.

Kompetencje i kwalifikacje

Pracę w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie można wykonywać po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia. Kształcenie w tym zawodzie odbywa się także w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz kształcenia w rzemiośle.

Wykonywanie zawodu montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wymaga spostrzegawczości, umiejętności koncentracji uwagi i wyobraźni przestrzennej. Do odpowiedniego wypełniania obowiązków w tym zawodzie są przydatne: umiejętność komunikacji oraz odporność na stres.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien mieć wiedzę na temat: rodzajów i elementów obiektów budowlanych, elementów instalacji budowlanych, materiałów budowlanych i ich zastosowania.

 


 Zdjęcia z dnia otwartego 22.03.2019

 

W przypadku, gdyby ktoś z uwiecznionych nie życzył sobie publikacji wizerunku - proszę o kontakt z administratorem strony - chętnie i bez problemu spowoduję, że oblicze będzie nieczytelne.

 

 

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie