Nasze dziewczęta srebrne w finałach rejonowych w koszykówce

Opublikowano: wtorek, 29, marzec 2016

W piątek 18.03.2016 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się Finały Rejonowe w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt W finale wystąpiły zespoły z: PZ nr 1 SO z Oświęcimia, IV LO z Olkusza, I LO z Chrzanowa i ZS nr 1 z Andrychowa.

Mecze rozgrywano systemem pucharowym, dwie kwarty po 8 minut. Nasz zespół rozpoczął rywalizację od zwycięstwa z gospodarzem zawodów 14:7.Był to bardzo ważny mecz, ponieważ gwarantował już zdobycie co najmniej drugiego miejsca w turnieju W drugim meczu Oświęcim zmierzył się z faworyzowanym Chrzanowem. Od pierwszego gwizdka toczyła się zażarta walka o każdą piłkę. W samej końcówce Chrzanów rzucił dwa punkty i nie oddał prowadzenia do końcowej syreny wygrywając 12:11. Brąz zdobyły zawodniczki z Oświęcimia wygrywając 24:12 z Olkuszem. O złoto zmierzyły się nasze dziewczyny z LO z Chrzanowa. Mecz był bardzo wyrównany i przez większą część spotkania oscylował w granicach remisu. Jednak w końcówce spotkania więcej szczęścia miały zawodniczki z Chrzanowa, które wygrały ostatecznie 12:4 i to one będą reprezentować nasz rejon w zawodach wojewódzkich. Wielkie brawa dla naszych koszykarek za zaangażowanie i poświęcenie. Był to najlepszy występ dziewcząt w historii naszej szkoły. Serdecznie wszystkim gratulujemy.