Szkolny Konkurs Recytatorski poezji K. K .Baczyńskiego

Opublikowano: środa, 03, luty 2021

Biblioteka szkolna oraz nauczyciele poloniści zapraszają wszystkich uczniów CKZiU w Andrychowie do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 100 - lecie jego urodzin.

 

Aby wziąć udział w tym konkursie, należy przygotować recytację dowolnie wybranego wiersza Baczyńskiego, a następnie nagrać ją np. telefonem lub kamerą komputerową, a film przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 lutego do godziny 20.00.

Jury konkursowe oceniać będzie zgłoszone nagrania pod względem interpretacji utworu, dykcji, intonacji, ogólnego wyrazu artystycznego. Przypominamy, że recytacja to nie to samo, co czytanie.

Dla najlepszych recytatorów zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz ocena bdb z j. polskiego. Zachęcam do obejrzenia prezentacji,
która przygotowałam, aby przybliżyć Wam postać tego „kultowego” poety: https://view.genial.ly/600fef2e26279b0cfe31681b/presentation-baczynski

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie