Warsztaty kosmetyczne „Mydło i pachnidło”

Opublikowano: czwartek, 07, styczeń 2021

W okresie najgorętszych przedświątecznych przygotowań młodzież z naszego Centrum, w ramach  projektu społecznego pod nazwą „Mydło i pachnidło”, przeprowadziła warsztaty produkcji kosmetyków naturalnych, podczas których wykorzystano naturalne surowce.

Warsztaty miały m.in. na celu pokazać uczestnikom, że tworzenie naturalnych kosmetyków jest bardzo proste, przyjemne, a ich stosowanie daje świetne rezultaty. Warsztaty były oparte na sprawdzonych przepisach, które każdy uczestnik z łatwością będzie mógł powtórzyć w domu. Receptury otrzymaliśmy od mentorki projektu Pani Mileny Maszewskiej właścicielki firmy „Eko Przystanek” z Bielska Białej. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość eksperymentowania z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem, jednak nie to było głównym celem projektu. 

Silikonowe foremki pozwoliły stworzyć mydełka glicerynowe w świątecznych kształtach. Suszone pomarańcze, goździki i cynamon doskonale uzupełniły świece do masażu, a olejki eteryczne osłodziły naturalne balsamy do ust.  Stworzone przez nas kosmetyki, opakowane w lniane woreczki, stworzyły urocze podarunki dla podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów  w Andrychowie oraz sympatyków naszego CKZiU.

„Osłodzenie” okresu Świąt Bożego Narodzenia osobom chorym, niejednokrotnie cierpiących poprzez obdarowanie ich własnoręcznie wykonanymi kosmetykami stało się naszym głównym celem, łączącym pasję z chęcią niesienia pomocy, której uczymy się uczestnicząc  w projekcie „Czas na Młodzież” organizowanym przez Caritas. W okresie Wielkanocnym planujemy powtórzyć warsztaty. Na realizację projektu pozyskaliśmy środki w wysokości 1600 zł, które w 100% możemy przeznaczyć na pogłębianie tajników produkcji ekologicznych kosmetyków i bezinteresowne obdarowywanie potrzebujących w pachnące cudeńka.

Zespół projektowy:

 Martyna Wider, Anita Bajgrowicz, Wiktoria Baster, Jakub Majdak oraz Mikołaj Książek (zdjęcia).

 

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie