Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Patriotyzm wczoraj i dziś - VII Ognisko Patriotyczne

Opublikowano: niedziela, 12, listopad 2017

W piątek, 10 listopada, w przededniu 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się w naszej szkole VII Ognisko Patriotyczne.

 

Celem Ogniska Patriotycznego jest przede wszystkim zachowanie wśród młodego pokolenia pamięci o bohaterach, tych znanych z imienia i nazwiska oraz tych bezimiennych, którzy walczyli o naszą niepodległość i wolność w okresie zaborów, wojny i komunizmu. Przypomnienie i śpiewanie pieśni, które im towarzyszyły, przywołuje te trudne, wymagające odwagi i patriotycznej postawy czasy, zmusza do przemyślenia swojego stosunku do patriotyzmu, zdefiniowania go w sposób adekwatny do teraźniejszości.

Zanim rozpoczął się Konkurs Pieśni Patriotycznej, Krzysztof Boba z klasy 4d przedstawił sylwetkę działacza opozycji w okresie PRL - Jacka Kuronia, w prezentacji przygotowanej pod opieką Pani Dagmary Kwiecińskiej.

W części konkursowej klasy: 4t, 4d, 3bf, 2s, 2f, 2d, 1ts, 1f, 1e,1d,1ab prezentowały tradycyjne i współczesne pieśni patriotyczne oraz przygotowywały kolaże lub plakaty na podstawie fragmentów książki J. Kuronia „Nadzieja i rozczarowanie” - odwołujące się do takich wartości, jak: wolność, tolerancja, empatia, szacunek.

Jury w składzie: Pan Andrzej Skóbel - przewodniczący, Panie: Krystyna Pyzio i Ewa Socała, Pan Piotr Zwieńczak, Ks. Rafael Gwizdoń oraz Michał Kręcioch (reprezentant uczniów), miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, ponieważ przygotowanie wielu klas było na bardzo wysokim poziomie. Tak jak w poprzednich latach, także i w tym roku występom towarzyszyło wzruszenie i łezka w oku, ale mieliśmy także okazję przeżywać patriotyzm na wesoło.

Po części konkursowej tradycyjnie zapłonęło prawdziwe ognisko, przy którym jeszcze raz wysłuchaliśmy nagrodzonych pieśni i przesłaliśmy sobie iskierkę pokoju.

Organizatorki pragną podziękować za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Ogniska Patriotycznego: Jury, Wychowawcom i Klasom (dziękujemy za zaangażowanie), Paniom: Krystynie Pyzio i Dagmarze Kwiecińskiej (za pomoc w przygotowaniu prezentacji), Panu Markowi Węglarzowi (za pomoc w przygotowaniu sprzętu), Panu Stanisławowi Bliźniakowi (za przygotowanie ogniska), Dawidowi Ścibikowi i Alkowi Świdowskiemu (za obsługę techniczną), Panu Wojciechowi Stankowi (za zdjęcia), Klasie 2e (za przygotowanie i posprzątanie sali), Mai Biel i Kubie Łysoniowi (za prowadzenie konkursu).

Wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej:

I miejsce - 3 dni bez pytania: Klasa 1f,

II miejsce - 2 dni bez pytania: ex aequo Klasy 2f i 1e,

III miejsce – 1 dzień bez pytania: Klasa 2s,

oraz:

2 godziny bez pytania – Klasy: 3bf, 1ts, 1ab,

1godzina bez pytania – Klasy: 4t, 4d, 2d,1d.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorki: Małgorzata Latała, Bożena Polak

fot. W. Stanek

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie