Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uroczystość ukończenia szkoły 2017

Opublikowano: piątek, 28, kwiecień 2017

Dzień 28 kwietnia był wyjątkowo dżdżystym dniem w Andrychowie, jak i w całym Beskidzie Małym. O takich dniach mówi się, że „niebo płakało”.

Tym razem jednakowoż nie była to przenośnia, bo naprawdę można było odnieść takie wrażenie, w tym dniu pożegnania klas maturalnych. Zwłaszcza, że żegnaliśmy rocznik wyjątkowy. Oczywiście każdy rocznik opuszczający naszą Alma Mater Andrihoviensis jest takowym, ale takie nagromadzenie młodych, utalentowanych ludzi sukcesu nie zdarza się w każdym roczniku. Wśród absolwentów nie zabrakło i laureatów olimpiad przedmiotowych – przede wszystkim Dominika Jopek i Natalia Pabiś z klasy 4t – laureatki olimpiady turystycznej – II i IV miejsce w kraju! Nie zabrakło również mistrzów sportu (wśród nich nawet dwie znamienite amazonki z 4t), młodzieży utalentowanej plastycznie i literacko z klasy 4f do której uczęszczały również niezawodne wieloletnie reprezentantki Naszego Kotarbina w poczcie sztandarowym  – Ola Lehowicz i Klaudia Smolec – to wielka niepowetowana strata (choć dziewczyny zadeklarowały, że chciałyby być w poczcie również po ukończeniu szkoły ;) Wśród tegorocznych absolwentów są Młodzi Wspaniali Ludzie, o których pewnie jeszcze usłyszymy bo pożegnaliśmy także wielkie talenty muzyczne (Bartek Praciak, Maciek Frosztęga), teatralne (wyżej wspomniana Dominika Jopek i inne dziewczyny z klasy 4t), rozstaliśmy się również z wieloma znamienitymi uczniami o talentach organizacyjno – kierowniczych (jak Aneta Kapela z 4f). Być może kiedyś usłyszymy o nich na szerszym forum...

Ale ad rem! Jak się rzekło, pogoda tego dnia była dżdżysta i nie przestało padać także wczesnym popołudniem, gdy zaczęło się uroczyste pożegnanie przygotowane przez klasy trzecie wraz z wychowawcami. Scenę i dekoracje mistrzowsko przygotowali pani Krystyna Pyzio z pomocą pani Agaty Mularskiej i pan Stanisław Bliźniak. Instalacja dekoracyjna przedstawiała gniazdo z wylatującymi zeń ptakami symbolizującymi naszych abiturientów i opatrzona była cytatem „Stojąc na krawędzi gniazda, nawet jeśliś nielot, rzuć się w nieznane”.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor mgr Tomasz Bizoń wraz z wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Następnie, w części oficjalnej imprezy, każdy z absolwentów otrzymał z rąk dyrekcji i wychowawców świadectwo ukończenia szkoły, w większości przypadków z nagrodami i okolicznościowymi dyplomami, bo jak się rzekło żegnaliśmy wyjątkowo utalentowany rocznik.

Przy wręczaniu na ekranie obok sceny ukazywała się prezentacja przygotowana przez panią Anetę Skowron, przedstawiająca zdjęcia maturzystów z okresu gdy składali aplikacje do klasy pierwszej. Mogliśmy się przekonać jak pozytywny wpływ nie tylko na rozwój intelektualny młodzieży miała nasza szkoła. Wielu uczniów wydoroślało, spoważniało, zmężniało. To już tradycja naszej placówki. Coroczne prezentacje zdjęć maturzystów, pozwalają na chwile refleksji i na pozytywne zazwyczaj konkluzje dotyczące tego jak bardzo młodzi ludzie zmieniają się u nas na korzyść. Były też podziękowania dla rodziców, nauczycieli i okolicznościowe upominki przygotowane przez klasy przedmaturalne dla maturalnych.

Ponadto w części pożegnalno-artystycznej, po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, mogliśmy usłyszeć kilka nostalgicznych utworów w mistrzowskim wykonaniu: uczennicy klasy 1f Justyny Sitarz - „Małe tęsknoty” z repertuaru Krystyny Prońko, oraz utwory Dżemu, Leed Zeppelin, Elektrycznych Gitar i Deep Purple w wykonaniu szkolnego zespołu złożonego z nauczycieli, maturzystów i uczniów klas przedmaturalnych tj. panów: Piotra Gracjasza, Tomasza Twaroga, Bartka Praciaka, Macieja Frosztęgi, Grzegorza „Janusza” Walczaka i Dawida Ścibika.

Tą część pożegnalnej gali poprowadzili uczniowie klasy 3s Joanna Łozińska wraz z Błażejem Czechowskim oraz para, której nam będzie bardzo brakować Kasia Moskal wraz z Wojtkiem Koziołem.

Na koniec Pan Dyrektor poinformował maturzystów o możliwości odbycia kursów wakacyjnych organizowanych specjalnie dla absolwentów, o których szkoła pamięta także w okresie poedukacyjnym tak jak i młodzież nie zapomina o miejscu, które dla wielu z nich łączy się z okresem najpiękniejszych wspomnień.

Po uroczystości nauczyciele i rodzice udali się na poczęstunek przygotowany przez panią Małgorzatę Majdak, zaś czwartoklasiści na ostatnie spotkanie z wychowawcami, składając po drodze wyrazy wdzięczności nauczycielom. Niejedną przy tym łzę uroniono wśród gorących zapewnień, że „nie zapomnimy”, „będziemy pamiętać” i będziemy odwiedzać mury naszego poczciwego Kotarbina. No cóż maturzyści trzymamy Was za słowo, a póki co życzymy połamania piór na maturze, stuprocentowej zdawalności, dostania się na wymarzone studia i spełnienia wszelkich marzeń i planów życiowych.

 Bon Voyage

Olgierd Morawski

fot. W. Stanek

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie