Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Budowlańcy stawiają na rozwój!

Opublikowano: poniedziałek, 09, marzec 2020

Branża budowlana ma to do siebie, że nie stoi w miejscu - nowe technologie, nowe rozwiązania materiałowe i  konstrukcyjne oraz  nowa filozofia projektowania - to standardy, których nie można pomijać. 

Lata nauki szkolnej są okazją, aby poznawać  niezmienne, fundamentalne prawidła sztuki budowlanej i równocześnie iść z duchem czasu.

Okazją do zaktualizowania wiedzy uczniów technikum budowlanego z klasy 1abn była kolejna wizyta zawodoznawcza w firmie BADAN w Roczynach, która zajmuje się techniką grzewczą oraz instalacyjną na bardzo wysokim poziomie. Spotkanie poprowadzone przez konsultantów firmy dotyczyło nowoczesnych, ekologicznych sposobów ogrzewania budynku oraz możliwości finansowania wymiany starych "kopciuchów".  Młodzież  obejrzała prezentację multimedialną,  w czasie której dyskutowała i dopytywała o szczegóły  prezentowanych rozwiązań, co należy uznać za sukces tego typu "lekcji w terenie" -wzbudzić  bowiem zainteresowanie w młodym człowieku, to spore wyzwanie.

Miłym akcentem na koniec wizyty był słodki poczęstunek i kilka gadżetów dla każdego.

Organizator wizyty zawodowznawczej - mgr inż. K. Szczygieł

Tekst, foto i opieka nad uczniami - mgr inż. A. Łokcik – Szczygieł

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie