Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie w CKZiU w Andrychowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Konkurs budowlany

Opublikowano: czwartek, 05, marzec 2020

 …Bo jak nie MY to kto?....śpiewa Mrozu – właśnie My – budowlańcy z Andrychowa !

 

Ostatnie tygodnie trwającego roku szkolnego  były dla  uczniów Technikum Budowlanego  bardzo intensywne, trwały bowiem przygotowania  do Konkursu : ”Poznaj prawo budowlane” – na chwilę obecną wiemy, że  jesteśmy w czołówce małopolski.

A teraz po kolei.

W listopadzie 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne międzywojewódzkiego konkursu „Poznaj prawo budowlane” zorganizowanego przez Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, wszystkich wyższych uczelni technicznych w Polsce i Izb Budowlanych.

Uczestnikami  eliminacji byli nasi budowlańcy  z klas: trzeciej i czwartej.

Następnie Komisja wyłoniła pięciu  najlepszych, których  zgłoszono do zawodów wojewódzkich. Odbyły się one 24 lutego 2020r. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu testów ze znajomości  przepisów prawa budowlanego, co nie było wcale łatwą sprawą, gdyż zawiłości i różnych podchwytliwych zagadnień jest w tej tematyce naprawdę sporo .

Tym bardziej cieszy fakt, że uczeń klasy 3ab  Mateusz Kurzyniec znalazł się w trójce najlepszych i będzie reprezentował województwo małopolskie w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w kwietniu 2020r. w Stalowej Woli.

 Nad organizacją i przygotowaniem do konkursu czuwał nauczyciel przedmiotów budowlanych - mgr inż. Krzysztof Szczygieł.

Tekst: A . Łokcik – Szczygieł

Miejsca naszych praktyk

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie